Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmondaná, aki jogra...

Valaki elmondaná, aki jogra jár otthon, hogy miket tanulnak jogon első éven? Én is jogász hallgató vagyok, de külföldön és érdekelne, hogy mennyiben tér el vagy hasonul a a két képzés.

Figyelt kérdés
egyetem jog külföld otthon hallgató

2013. okt. 4. 22:02
 1/8 anonim válasza:
70%

Szia!

Elsőéves joghallgató vagyok az ELTE-n,a nálunk lévő rendszerről tudok nyilatkozni.Magyarországon a jogászképzés osztatlan,5 éves képzés.

Első évfolyamon a következő tárgyak vannak:

Római jog 1. (Elég durva),

Magyar alkotmánytörténet (az egyik legkönnyebb,csak történelem),

Politológia (relatív,hogy kinek jön be,nekem nem,mert sok és száraz),

Latin nyelv(a Rómához kapcsolódik szorosan

,nem nehéz,de nem is könnyű,élvezetes új nyelvet tanulni),

Közgazdaságtan(Legjobb tantárgy,élvezet tanulni,rálátásod lesz mindenre),

Filozófia(elmélkedés a semmiről,gyűlöletes egy tantárgy,a vizsga könnyűnek tűnik,de becsapós),

Statisztika(Ratyi!)

Jogi alaptan (Értelmes tantárgy,mivel hasznos).

Érdemes már szorgalmi időszakban tanulni,mert december közepétől vizsgaidőszak,s ha akkor kezdesz el tanulni,képtelenség normálisan levizsgázni.

2013. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában a különbség abban rejlik, hogy Mo.-n jónéhány történeti tantárgy is helyet kap az órarendben: nálunk Szegeden ilyen a magyar alkotmánytörténet, magyar jogtörténet, ill. az európai alkotmány- és jogtörténet. Csak másodévtől jön be a büntetőjog, ill. a polgári jog. Külföldön rögtön az első évben több jogi tárgy kerül oktatásra, nálunk különösen az első évben inkább alapozó / általánosan művelő tárgyak vannak.
2013. okt. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, hahaha, tök vicces,mert itt am nem is osztatlan. Én pl nem tanulok se latint, se statisztikát se közgadaságtant első évben. Nem tudom, hogy későbbiekben mi lesz. Igazából nekünk nagyon más az órarend. Sajnos nem igazán tudom a magyar megfelelőjét mindennek, mivel soha nem hallottam ezeket a kifejezéseket magyarul :/ de mi is tanulunk jog történelmet, család jogom is van már, nemzetközi kapcsolatok, alkotmányjog(?), jogi intézmények működése, jogi elmélet(?) :D nem mindenben vagyok igazán biztos :D
2013. okt. 6. 12:08
 4/8 A kérdező kommentje:
És másik, nektek is disszertációkat kell írni folyton?
2013. okt. 6. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol jársz jogra? Hány éves a képzés? Ha angolul megvannak a kurzusnevek, akkor le tudom neked fordítani őket magyarra.
2013. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
francia nyelvterületen járok jogász képzésre, ez 3 éves alapképzés, jog+politológia, utána persze lehet menni tovább, de itt pl dr csak 9 év tanulás utána leszel
2013. okt. 6. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a franciát is le tudnám, ha kíváncsi vagy:) am izgalmasan hangzik
2013. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

filozófia nem szar, én középiskolában is kötelezően oktatnám


amúgy már alapvetően leírták, ha francia nyelvterületen tolod és jog/politológia az orientációd akkor ENS /école normale supérieure/ a top

2013. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!