Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is szemétség volt...

Szerintetek is szemétség volt a tesitanárom részéről?

Figyelt kérdés
Hy! Szóval most 9. be elvileg minden nap kell tornaóra. Heti 4 tesink van. Aki nem sportol egyesületben annak órák után ott kell maradni heti két órát ahol plusz tesi van. Aki egyesületben sportol annak egyesületi bélyegzővel ellátott igazolást kell vinnie, hogy ott sportol. Vittem is egy hónapig jó volt jártam edzeni, nem is kellet plusz tesire járnom mire egyik nap a kezembe nyomta az igazolásomat, hogy a "testnevelő tanárok (kb 3-4) megszavazta(!!!), hogy ahova én járok konditerem az nem egyesület, és mivel nem versenyzek így érvénytelen az igazolásom, kötelező a plusz tesi, persze tök jó, hogy mellette sportolok". Na ez elég érdekes mert 1, hallot már valaki 14 éves kezdőknek kiírt testépítő versenyt? én nem. 2, ha az iskolában maradok plusz tesin akkor se járok versenyre szóval az is hülyeség. 3, 3-4 tesitanár, hogy döntheti el egy konditeremről, hogy az nem sportegyesület (pedig az). Most ez mekkora szemétség már nem? Ott kell meradnom 8-9 edik órába focizni meg olyan labdajátékokat játszani amihez semmi tehetségem ahelyett, hogy kondizhatnék amit nagyon szeretek. Kb így 6 óra előtt haza se érek. Az érdekes, hogy a haveromnak elfogadják másik suliban az igazolását ugyanattól a teremtől (együtt járunk edzeni, ő se jár versenyezni, egyidősek vagyunk). Nektek mi erről a véleményetek? Előre is köszi! 14f

2013. okt. 12. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

először is tisztázd az egyesület fogalmát magadban, mivel egy konditerem soha nem fog egyesületnek minősülni, nézz utána.

A haverod is így fog járni előbb-utóbb, vagy az ő sulijában úgy vannak vele, hogy jobb ha kevesebb gyerekkel kell foglalkozni

2013. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A nevében benne van a sportegyesület, a haverom meg kapott egy papírt amire rá kell írni, hogy mettől meddig edzett minimum heti másfél óra, és ezt az edző aláírja. Egyébként kérdeztem, hogy mi van ha keresek egy másmilyen sportegyesületet pl boksz vagy ilyesmi és azt felelte, hogy nem hiszi majd elején, hogy versenyzek.
2013. okt. 12. 20:27
 3/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy készülj, az életben nem azonos feltételekkel fognak elbírálni, és aki dönthet felőled, az dönteni is fog, úgy, ahogy neki tetszik és nem (mindig) úgy, ahogy neked.

Részvétem, egyébként, bár én is kibírtam annak idején, ami muszáj volt...mondhatod, hogy te mit szeretsz jobban, meg is értem, viszont a tanár egyelőre a jóisten neked. Ne húzd magad, inkább keress valami jó oldalát a dolognak, mint együtt vagy az osztálytársaiddal, vagy hogy a tesióráért nem kell fizetni, vagy, ha nincs más, hogy amibe nem döglünk bele, attól erősebbek leszünk.

2013. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez mind szép meg jó amit leírsz, de a tesitanárnak ebbe mi a jó a tanárnak? Semmi pénzt nem kap pluszba csak egyel több gyerekre kell vigyáznia. Teljesen értelmetke az egész.
2013. okt. 12. 21:23
 5/12 anonim válasza:

Be, ez óriási szemétség!!

A szüleid mit szóltak? Mert lehet, hogy sajnos az az egyetlen megoldás, hogy bemennek, és ők rendezik el a dolgokat. Feltételezem te már mindent megpróbáltál a tesitanárnál, úgyhogy ebben már nem tudnék újat mondani. Esetleg kérj tanácsot az edződtől, hogy mit javasol, hogyan érvelj a tesitanár ellen!;)

2013. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hogy mi a jó a tanárnak? (ha tőlem kérdezed)

Egy, ragaszkodik a betűhöz, az előíráshoz. Nem tud mást csinálni, ilyen a nevelése. Én is ilyen vagyok, speciel, régebben jólneveltnek mondták, én aszondom, komplexusaim vannak. Ebből neki több baja van, mint neked. :)

Vagy: hatalomvágya van szegénynek, szereti, ha az van, amit ő akar. (dettó, neki szarabb, minél fentebb áll valaki a hierarchiában, annál nagyobb stresszt él át)

Az is lehet, hogy "parancsba kapta" és hiába lenne neki is jobb, nem mer máshogy csinálni.

Egyszóval, ha mindent átgondolsz, lehet, hogy őt kell sajnálni jobban, nem téged. Te még elkerülsz onnan, ő meg marad, ahova ássa magát. Pluszban, ki nem szeretné, ha szeretnék - őt meg utálják, szegényt.

2013. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóltam a szüleimnek, szerintük is hülyeség, bementek az oszt. főnökömhöz akinek ugyanez a véleménye és azt mondta megpróbál valamit intézkedni, de eddig nem történt semmi.
2013. okt. 13. 12:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én iskolámban is hasonló a helyzet, pedig itt jó fej tesitanárok vannak. Az osztályomban kb. 12 ember jár táncolni, tavaly még elfogadták a papírt a táncoláshoz, de elvileg most szigorítottak rajta, és már nem lehet elfogadni. Ezt mi már szeptembertől tudtuk, a tesi tanárunk is összehívta a táncosokat, elmondta, hogy mi a helyzet, és hogy megpróbálnak majd csinálni valamit, tehát tényleg rendes volt. De tudtommal nem nagyon lett belőle semmi, az osztály felének mostantól be kell járnia a plusz tesikre. Minden tanárnak az a véleménye, hogy ez hülyeség, de be kell tartaniuk...

Egyébként nekem sem fogadták el kilencedikben a gyógyúszást, mint sportot, de azóta elkezdtem kosarazni az iskolai csapatban, és így már megvan az igazolás. Természetesen még soha nem voltam kosármeccsen...

2013. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát te legalább megúsztad. Az érdekes az, hogy van osztálytársam akinek egy másik egyesülettől van igazolása (nem konditerem). Most kezdte kb egy hónapja és egy darab versenyen nem volt, és neki nem kell plusz tesire járnia.
2013. okt. 13. 13:51
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Jaj most nem fogsz belehalni hogy 2 napot ottmaradsz délután 8-9 órába. Ha 9. osztályba jársz akkor az neked bőven jó, nem készülsz érettségire meg ilyesmikre hogy sürgősen haza kell menjél, mész akkor kondizni amikor nem kell ottmaradnod este 6-7 körül tanulsz 8-fél 9 fele elmész fürödni aztán aludni. Neked ez a dolgod, ezt kell csinálnod, fogadd el! Most komolyan milesz veled ha kikerülsz az életbe? Egy munkahelyen a munkaidő alapból 8 óra de simán mondhatják azt hogy maradj bent még túlórázni mert sürgős a munka, akkor sem sírhatsz ezért, plusz nagyon sok helyen van 3 műszak ami akár folyamatos is lehet így hétvégén is dolgozhatsz vagy 12 órás műszak, ha már most nem bírod akkor hogy fogod így bírni? Szerinted nekem a munkám mellett van is időm bármi hobbira?

Elmondom neked hogy 23 évesen egy fél éves kislány apukája vagyok. Napi 8-10 órát dolgozom a munkahelyemen csak oda 1 óra az út még autóval is! Hajnali 4 kor kelnem kell 4:40-kor már indulnom kell hogy beérjek 5:40 re a munkahelyemre mert 5:55 kor már átöltözve kell lennem a munkaterületemen és 6:00 kor már el kell kezdenem a munkát és 3 órám van rá felkészülni!

Örülj annak hogy már most elkezdik az életre való felkészülésedet. Én is este 7-8 kor érek haza, akkor a páromat elküldöm pihenni, megfürdetem a gyereket, lefektetem, amikor a párom elkezdi altatni vagy még egy kicsit szoptatni akkor ülök le kajálni ami este 9 kor van és alvás, és minden egyes hétköznap ez van. Hétvégén meg én főzök, takarítok itthon, plusz fát vágok kint délután egy kis séta a babával, hogy a párom végre pihenhessen majd ha hazaértünk akkor foglalkozok a gyerekkel. Ha alszik akkor a páromra szakítok időt, majd vasárnap az udvaron dolgozok fát rendezem el, elsöprök meg minden és délután akkor megint a párommal vagyok, majd estefelé mint most na akkor picit játszok a gépen vagy a PS-en vagy netezgetek, de hétköznap napi fél órát ülök a gép előtt ha úgy van és ennyi! Nekem családom van akiket el kell látnom, itthon is van mit csinálni ez a dolgom ez van! Én ezt vállaltam akkor köteles is vagyok ezt véghez vinni. Anyáméknál meg az idősebbik bátyáméknál iskola után kötelező programok voltak, úttörőtől kezdve minden és utána még tanulni stb... És akkor sem ültek otthon a fenekükön, és érdekes mód azok az emberek jobban fel lettek készítve az életre mint mondjuk te aki már attól panaszkodik ha egy picit mozognia kell iskola után. Amikor mész dolgozni akkor sem lesz jobb az életed, sőt vissza is fogod ezt sírni és a konditerem nem sportegyesület értsd meg végre, ha benne van a nevébe az maga a konditeremnek a neve mert vállalkozás, az egy cég és így van eljegyezve, de attól hogy még benne van a nevébe rohadtul nem az. és ha később a munkahelyeden is így fogsz hozzá állni akkor egy akkora sz@rkupac leszel hogy vagy minimálbérért fogod kidolgozni a beled segédmunkásként ahol egy csicska vagy, és örülsz hogy naponta fél kiló kenyeret ha megtudsz enni egy kevéske olcsó minőségtelen párizsivel. Szóval mozogj csak szépen és ne siránkozz!

2013. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!