Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK biológia? Vélemények,...

ELTE TTK biológia? Vélemények, tapasztalatok bárkitől aki oda jár?

Figyelt kérdés
Ha csak negatív véleményetek van róla, légyszi írjátok le hogy az miért. (Nem csak annyit szeretnék hallani hogy "oda ne"; és igen, tudom hogy sokszor feltették már ezt a kérdést.)

2013. okt. 28. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én elvégeztem az alap- és a mesterképzést, és azt mondom, túléltem, de hogy megint belevégjak, azt már nem. Viszont mivel a többi hazai egyetem hasonló képzését nem ismerem behatóan belülről, nem mondanám, hogy "oda ne", elvégre nincs összehasonlítási alapom.

Nézd... néha átláthatatlan a tanrend, néha borzasztó, néha túl elméleti és nagyok a bukási arányok. De egy kis ésszel kiváló kötvál tárgyakat lehet felvenni és nem ad semmivel sem kevesebb tudást, mint bármelyik másik egyetem. Szegednek viszont jobb a reklámja és jobb az agyelszívási potenciálja (meg több a kutatólabori lehetőség). (Meg nagyobb lexikális tudásbázist kér az alaptárgyaknál, mint az ELTE. Ez az egy, amiben van összehasoníltásom.)

2013. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 polarbeer ***** válasza:

Szia! Én harmadéves vagyok, nehéz suli, de nagyon szeretem! Ha leleményes vagy, könnyen találsz magadnak jó kutatási területet, amibe minél korábban érdemes becsatlakoznod. Legyenek nagyon merész álmaid nyugodtan, vannak olyan emberek, akikkel meg lehet beszélni az elképzeléseidet. :)

Sokan mennek tanárnak is. Nem könnyű az se, főleg a biosz-kémia párosításról hallok nagyon rosszakat.... Ennek ellenére a biosz-kémiás tanáris haverjaim sem adják fel, küzdenek, és hisznek benne, hogy meg lehet csinálni, és van értelme. :)


Én is hiszek benne, hogy amihez értek, és amit szeretek, az legyen elsőre bármekkora őrültség, fontos lehet! Van pár tantárgy, ami szörnyű, de mindenki túlélte, szóval bizakodom én is.:) Közösség jó, tanárok egy része kritikán aluli, viszont van egy nem is olyan szűk réteg, aki hatalmas professzor, és jól is tud tanítani.


Akikkel eddig találkoztam, és kérdezősködtek, mindenkinek ajánlottam a sulit. Neked is ajánlom! Kérdezősködj máshol is, és gyere nyílt napokra. :D


Üdv.:

polarbeer

2013. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2013. nov. 2. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok másodéves, és hát elég nehéz, én már többször majdnem feladtam, de alapvetően szeretem :)


De arra azért számíts hogy hacsak nem vagy zseniálisan könnyen tanuló ember, akkor szinte semmi szabadidőd nem lesz.

De ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni akkor megéri, mert tényleg nagyon érdekes, csak sokat kell magolni mire eljutsz a végéig.

2013. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 polarbeer ***** válasza:

Utolsónak:

Hajrá holnapután az anal ZH-n! Annak ellenére, hogy tavaly 250-ből 20 ment át, ne hagyd vizsgaidőszakra, mert Rhasoda jó nehéz elméleti feladatsort fog összerakni, egyszerre lehetetlen elméletből és számításból is levizsgázni.

2013. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
polarbeer: ez nagyon biztatóan hangzik :P írtam neked üzenetet egyébként :)
2013. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!