Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy állítsam fel a sorrendet? Szent László Gimnázium, Madách Imre Gimnázium és Teleki Blanka Gimnázium? Van esélyem bekerülni ilyen erősségű iskolába?

Figyelt kérdés
A hetedikes évvégi átlagom 4.56 lett, és a nyolcadikos féléviben előre láthatólag 2 db négyesem lesz a többi 5. Ha írnék egy jó központit.
2013. nov. 3. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak attól függ, hogy sikerül megírnod a felvételit, mert főleg azt nézik. Egyébként mindhárom gimi jó, érdemes a lakóhelyedhez közelebbit választani, a nulladik órák miatt.

A Szent Lászlóban, úgy hallom, Bibliából is kell majd érettségizni, viszont van benne kéttanos osztály is ,ha az érdekel.

2013. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem budapesti vagyok, szóval mindegy és nekem ez a három gimi is jó közlekedés szempontjából. Ha írnék egy jó 70-75 pont körüli felvételit lenne esélyem bekerülni? :)
2013. nov. 3. 19:31
 3/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


A felvételi inkább a 80 ponthoz közelítsen, ha lehet :-)

A Madách-ba 4,5-ös átlag felett várják a jelentkezőket, úgyhogy ez részedről rendben van. Én egyébként "megrögzött" Madách-párti vagyok, nagylányom és az unokahúgom is oda jár, mindenki megelégedésére.

Anno mi is néztük a Szent Lászlót, de az azt ismerőknek teljesen megoszlott a véleménye, mondtak rá hideget-meleget. A Madáchról viszont rosszat még nem hallottam, ezért ment oda a lányom. Egy percre sem bántuk meg.

Az általad írt három iskola közül talán a Teleki a legkevésbé hajtós.

2013. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményt,jelentkezek is a nyíltnapra!:)
2013. nov. 4. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én tavaly felvételiztem a Madáchba, az volt az első helyen, most oda járok, és tényleg egy nagyon jó suli. Rengeteg program van, és mind szuper. Kell tanulni, de nem lehetetlen eleget tenni az elvárásoknak. Szerintem, hogyha megírod jól a központit, akkor valószínűleg sikerülni fog :) Én tényleg csak ajánlani tudom neked :)
2013. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

csak a lényeg maradt le, hogy szerintem mindenképpen a Madáchot írd az első helyre

2013. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én a Lászlóba járok és az attól függ h mi érdekel milyen szara szeretnél menni. A Lászlónál nincs jobb!
2013. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
*szakra
2013. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak: Bibliából érettségi? Kötelezően? :D

A kérdésre válaszolva: nyilván mindenkinek a saját sulija a legjobb (mint minden szülőnek a saját gyereke a legszebb)

Lászlósként természetesen a Lászlót ajánlom. Egyébként meg, ha egy erős iskolába járó gyerek szidni kezdi az iskoláját, biztos nem azért teszi mert olyan minta tanuló és minden tanár meg van vele elégedve...

Én rosszat még nem hallottam róla.

2013. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!