Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Zsigmond Király Főiskoláról...

Zsigmond Király Főiskoláról szeretnék érdeklődni, szabad bölcsészet szakon nehéz bekerülni? Milyen a színvonal? Mennyivel gyengébb az ott kapott diploma a többinél?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes manapság bölcsészszakokra jelentkezni, nem érdek ma sokat az ilyen diplomák. Persze szurkolok hogy bejuss, és lehetőleg 5-ösre diplomázz.
2009. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen... Ha bölcsész leszel, akkor ELTE, esetleg Pázmány. Mint előttem is mondták, sok a bölcsész, szóval csak a legjobbaknek lesz vmi állása.
2009. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de félek hogy oda nem vennének föl mivel nem szándékozok emelt érettségit tenni semmiből, viszont van egy nyelvvizsgám. ezért hát kinéztem ezt a Zsigmond Királyosat, oda hátha... (amúgy 4-es 5-ös tanuló vagyok, szerintetek sikerülne mondjuk eltére emelt nélkül?)
2009. nov. 17. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira szeretnéd a szabad bambulást tanulni, akkor csak le tudsz tenni egy szuper magolós emelt magyar érettségit. Akkor pedig jobb helyekre is fel fognak venni, és így többet érne a diplomád.
2009. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

miért utálja mindenki ennyire a bölcsészetet?!

nekem csak a filmes része miatt kéne, amit szfe-n kívül máshol meg nemigazán tudok tanulni..

2009. nov. 17. 16:48
 6/7 Fingkirály ***** válasza:
100%
Nem utálja senki, csak a jelenlegi tendenciák alapján az ilyen jellegű képzéseknek hellyel-közzel a nullához konvergál az értéke a munkaerőpiacon, azaz SEMMIféle ilyen jellegű melókat nem igen fogsz találni. Max mindenféle civil szervezeteknél, alapítványoknál - önkéntes alapon, nulla forint bérért. Teszkós árufeltöltőnek meg meg egy OKJ-s kereskedelmi eladói vizsgával is több esélyed van, mert az azzal levő gyakorlat már azt bizonyítja, hogy meg tudod különböztetni a partvist az árazógéptől, valamint a mosogatószert a tusfürdőtől. A szabad bölcsész diplomád ilyen tulajdonságot nem árul el. Az meg, hogy viszont meg tudod különböztetni Heidegger világnézeti elképzeléseit Kantétól, egy élelmiszerboltban nem fog érdekelni senkit :)
2010. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kockamaci ***** válasza:
Ne legyetek ilyen lenézőek! Igen is, szüksége van Magyarországnak a kulturális fejlődésre, ahhoz pedig olyan emberek kellenek, akik igenis megtudják különböztetni a nézeteket. Szabad bölcsészet színház, filozófia, nyelvészet, irodalom, etika, vallás, pszichológia, antropológia, esztétika órákkal találkozhatsz.
2010. szept. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!