Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most néztem a monetáris...

Most néztem a monetáris tanács tagjait, miért van az, hogy szinte mindegyik kivétel nélkül a Corvinuson szerzett valamilyen képesítést?

Figyelt kérdés
Ennyire a Corvinus az aduász?
2013. nov. 9. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert a Corvinus egy gazdasági egyetem?
2013. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreértesz. Például a PSZF-et is nívós iskolának mondják, mégse találtam felső vezetőt egy helyen se aki ott végzett.

Sok helyen olvasom, hogy a PSZF jobb képzést ad a Corvinus (igazából nem tudom ez igaz e)

2013. nov. 10. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:

pszf= pénzügy számviteli főiskola(i kar)?

Mondjuk nem tudom feltűnt-e, de a főiskolák nem indíthatnak mesterképzést sem phd-s képzést. Éppen ezért, ha valaki magasabbra céloz, akkor nem egy főiskolán fog végezni, hanem egy egyetemen.

A pszf-en nem tudom, hogy milyen képzést adnak, viszont én gyanakvóan tekintenék arra, aki ilyeneket mond.

2013. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon is sok helyen olvastam erről a dologról, volt és jelenlegi hallgatók válaszai között. Egyébként már a főiskolák is indíthatnak mesterképzést. (phd-t nem hiszem)
2013. nov. 10. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a networking miatt jobb választás.

Ez a főiskolai mesterképzés érdekes, pl. kíváncsivá tett, hogy a fizetés/munkanélküliségi arány a végzetteknél mekkora.

2013. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Egyébként mesterképzést én sem főiskolán végeznék, ez evidens.

2013. nov. 10. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, elolvastam és a linkeket is.

Van egy érdekes link is, ott azt olvashatod, hogy a közgazdaság (mikroökonómia) egy empirikus tudomány (kellene, hogy legyen).

Ezek alapján javaslom neked is, hogy az adatokból és ne a leírásból/blogból indulj ki :)

2013. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csányi pl. a psz fősulin (BGF, mestere és a doktorija a corvinus jogelődjéről van, de te doktorit te nem igazán tudsz fősulin tenni), Demján a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Fősulin (szintén BGF jogelődje) végzett, és még sok sikeres embert hallottam már ott végezni .
2013. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!