Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallgatói nyilatkozat. Ilyenko...

Hallgatói nyilatkozat. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az új hallgatói szerződés/nyilatkozatban benne van az is, hogy a képzés másfélszerese alatt meg kell szerezni a diplomát. Ha valaki ebből kicsúszik akkor nem is folytathatja semmilyen formában a tanulmányait? Mi van, ha mondjuk elérem a másfélszeresét de valami tantárgyat még görgetnem kéne 1 félév erejéig. Akkor azt már nem csinálhatom meg?
2013. nov. 9. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom: folytathatod, de költségtérítésesen és vissza kell fizetni az elhasznált államis féléveket kamattal együtt.
2013. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi van? Hát ez durva!
2013. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki a képzés másfélszeres alatt nem teljesíti, akkor az egyén képzésére addig fordított állami ösztöndíj 50%-át kell visszafizetni egy összegben, melyre részletfizetés kérhető. A tanulmányokat folytathatja költségtérítéssel. Tehát legjobb, ha mindent megteszel, hogy ne csússz ki.


Munkavállalással mentesíthető a visszafizetésnek egy része ha jól értem.

"c) Mentesül a Hallgató a szerződés 2. d) pontja alapján vállalt kötelezettség egy része alól, ha a visszafizetési időszak alatt hazai munkaviszonyt létesít, tart fenn annak időtartamával arányosan. "


[link]

2013. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!