Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnökiről átlehet...

Építőmérnökiről átlehet jelentkezni gépészmérnökire?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogyha nem vesznek fel gépészre, akkor elmegyek építőmérnökire, ugyanis sokkal kevesebb a ponthatár.

Néhány órájuk megegyezik.. Statika, matek a1..


Szerintetek?


2013. nov. 23. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hova szeretnél menni? Melyik egyetemre?

De ez baromság, hogy azért jelentkezel építőre, mert kisebb a ponthatár, főleg, mert semmi köze annak a kettőhöz, hogy milyen közös tárgyaik vannak.

Egyébként át lehet jelentkezni, de a fenti kérdések itt is élnek. Hova jársz most, vagy jelentkezel, hova mennél át (helység, egyetem).

Előfordul, hogy egy egyetemen belül sem tudod ezeket elfogadtatni, mert pl. a mecha tejesen más felépítésben megy. Az sem mindegy, hogy jobb vagy balsodrású mechát vesztek, stb.

Matek meg ugyanez.

2013. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, a BME-ről lenne szó. :)


Idén végzek a gimnáziumban, és jövőre a BME gépészmérnöki karára szeretnék járni.

Mindenképpen duplázni fogok, de abban sajnos benne van hogy elrontom az egyik érettségit, és akkor nem lesz elegendő a gépészmérnökire a BME-n. :/

2013. nov. 23. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Megfelelő tanulmányi eredménnyel (ösztöndíj index) át lehet jelentkezni két lezárt szemeszter után.


De a két képzés között elég nagy különbségek lehetnek, kevés tárgyat tudnál akkreditálni a gépészkaron. Azt viszont megteheted, hogy kevesebb építős tárgyat veszel fel, helyettük gépész tárgyakat csinálsz szabadon választható tárgyként és így javítod az indexedet.

2013. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mechanikából pont az építők azok, akik mindent pont fordítva csinálnak, mint mindenki más, szóval ott azért meg leszel kavarva :D
2013. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert mit csinálnak máshogy? :D
2013. nov. 26. 11:26
 6/11 anonim ***** válasza:

más a sodrásrendszer.

gépészeknél jobb, építősöknek, építészeknek általában jobb sodrású mechájuk van.

2013. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most akkor mindkettő jobb? :)


Egyébként mit jelent az, hogy jobb és bal sodrású mecha? Hallottam már, de sose tudtam :D

2013. nov. 26. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, bocsi elírtam az előbb. Építészeknek jobb, gépészeknek bal sodrású. (ha jól emlékszem) De lényeg, hogy fordított.

A két rendszer másképpen számolja az erőket, más az irányuk, előjelük, meg a nyomatékok is másképpen lesznek, szintén előjel miatt.


Matekból pedig az építész matek más, mint az építős, és gépész matek.

Építészeknek általában kettő van. Építősöknek három, de az építész féle az alapjuk, és arra épül, míg a gépészeknél szintén három matek van, de sokkal sűrűbb, és ugye gépészeti megoldásokra specializálódik.

Ez mondjuk nálunk van így, a SZE-n, de gyanítom, hogy máshol sincs nagyon másképpen.

2013. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nalunk, BME-n is igy van.Es gepeszkent szigorlatoznunk is kell matekbol.
2013. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Építőn bal sodrású koordináta rendszerben dolgozunk.Ha szemléltetni akarom,akkor csináld a következőt:

Szorítsd ökölbe a bal kezded,nyújtsd ki a hüvelyk-,a mutató-és a középső ujjad.A hüvelyk az x tengely,a mutató az y,a középső pedig a z tengely.Statikában alapjában véve úgy dolgozunk,hogy az x tengely jobbra,az y lefelé mutat.Ha így helyezed a kezed,láthatod,hogy a z feléd fog mutatni.Szilárdságtanból már a z-y síkban dolgoztunk inkább,de szerintem csak azért,hogy még jobban megkavarják az egyébként sem egyszerű dolgokat:D De matekban ugyanúgy jobb sodrású koordináta rendszerben dolgozunk,tehát csak a mechanikában van így.

2014. júl. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!