Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Orvosi Egyetem ponthatár...

Pécsi Orvosi Egyetem ponthatárról vélemény? (lent)

Figyelt kérdés
Tavaly hihetetlenül leugrott,390 körül volt, szerintetek most ez hogy fog változni? Továbbá, vajon összefügg ez azzal, hogy tavaly kellett először emelt biosz mellé plusz egy emelt (kémia/fizika) érettségi is? Talán azok sikerültek olyan rosszul, hogy így leszaladtak a pontok? Vagy esetleg aluljelentkezés?

2013. nov. 26. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony ponthatároknak két oka volt. Az első az, hogy idén sokkal több embert vettek fel. 200 fő feletti az elsős évfolyam most. A másik ok a két emelt érettségi, mint követelmény, és a rendkívül kemény kémia emelt érettségi. Aluljelentkezés orvosira sosincs.


Mindazonáltal az alacsony ponthatárok meg is látszanak. Az idei évfolyam nagyon nem olyan emberekből áll, akiknek orvosnak kellene lenni. Sok a bunkó. De sebaj, az anatómia intézet majd megoldja ezt a problémát.

2013. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, én ugyanezt vettem észre SOTE-n, csak biofizikánál. Mármint bunkónak nem nevezem őket, csak sokan nem idevalók.

Tavaly is abifiz szórta a népet félévkor, most meg még szigorítotak is a vizsgabeugrón, úgyhogy most is sokan fognak elbúcsúzni...


Egyébként igen, főként azért lettek ilyen alacsonyak a pontok, mert a jelentkezők nemigen bírtak elbánni két emelt szintűvel, a helyeket meg fel kell valamivel tölteni, ha már meg lettek hirdetve...

2013. nov. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
így igaz. Egyébként ha valóban orvos akarsz lenni (mint én) akkor szerintem nem lehet akadály a két emelt érettségi. Ne aggódjatok, debrecenben is vannak nem ide valók, de nemsokára a karon ritkitják őket :)
2013. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazóból szerintem még jobb ia, ha két emelttel kerülsz, még ha egy évet csúszol is. Kémiából nagy segítség, ha rendesen megtanulod. (2. voltam)
2013. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!