Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irányba menjek tovább...

Milyen irányba menjek tovább egyetemre, angol-német szakos tanár, programtervező informatikus, vagy kínai nyelv?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 18:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Múltkor olvastam egy kérdést ahol a kérdező sírt, hogy nem ér semmit a pénzügy mesterével a SZIE-ről, meg egy másik ember aki szintén csak ő a PTE-ről szerezte a diplomát de ha nem hiszed kikeresem neked a kérdést.
2013. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Több ezren? Te tisztába vagy vele mit beszélsz? Egész suli létszámát tenném több ezerre. Ha nem vagy tisztába a dolgokkal inkább ne okoskodj. Gépészmérnökire viszonylag könyű bekerülni annál nehezebb bent maradni, mellesleg a kérdező nem mondta, hogy ki akar menni külföldre, a pedagógusok helyzete Magyarországon meg egy nagy rakás....
2013. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem mondtam, hogy mindenki megy az audiba, van aki feljön pestre vagy máshol vállal munkát, van aki kimegy külföldre
2013. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



Össze lehet vetni az informatikai meg a pedagógusi karokról hányan tudtak külföldre menni, menyit keresnek, menyi munkanélküli van....

2013. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Alles klar.
2013. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
11-es: Nem hiszem. Kikeresnéd nekem a kérdést? :D :)
2013. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
nem általában a pedagógusit mondtam hanem a NYELVTANÁRIT!!
2013. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


nem tudott elhelyezkedni psz-el amit istenítettél inkább elment INFORMATIKUSNAK :DDDD a PTE-set nem találtam meg, de kb ugyanezeket írta le, ha nem hiszed hát nem nagyon érdekel:DDD

2013. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

18-as: Haha :) Ez pont az én álláspontomat támasztja alá! Talán bele kellett volna olvasnod jobban. Kiemelem a kulcsmondatokat:

"Business Analyst pozíciókat pályázol meg? Hát akkor ne csodálkozz, hogy a hr-es egyből bezárja a cv-d, válogatnak nagyon, mert megtehetik... Rengeteg diplomás van, sajnos ez a helyzet" --> TEHÁT A Kérdező nem megfelelő állásra jelentkezett!


"most belevágtam a programtervező informatikus képzésbe - esti tagozaton, meló mellett. Pénzt nem hiszem hogy fogok vele keresni - a piac ahhoz már túl telített, de érdekel a téma" - TEHÁT az informatikus pálya telített mint ahogy azt említettem.


"Fizetés: bruttó 300-400.000 Ft" - TEHÁT NETTO 150-160 ezer, ettől azért nem dobok hátast...


"Kedves kérdező! El kell, hogy keserítselek, de valószínűleg nem az egyetemi képzettséged megnevezése miatt nem tudsz elhelyezkedni, hanem saját hibádból. Én jelenleg még tanulok közgáz BSc-n, mégis van rendes állásom, sőt több megkeresést is kapok más cégektől, hogy menjek hozzájuk.

Javaslom, hogy csinálj egyedi CV-t, tréningezd magad az interjúkra, biztos sikered lesz közgáz diplomával is." -

- Hoppá, tehát megint a kivétel :)


"El kell keserítselek, de látatlanaban is megmondom, hogy vagy Corvinus, vagy BGF, vagy BME esetleg ELTE ahol tanulsz közgázt. Én viszont egy vidéki egyetemen végeztem. Az országos felsőoktatási rangsorok szerint a 8. helyen van a képzés országos szinten a rangsorokban. Tehát szart sem ér. " - Pont erről pofáztam. Hatalmas a verseny, Budapest a Hellász kb, azon belül is nyilván a BME-s és a Corvinus-os jeletkezők fognak versengeni az állásért! Márpedig nem járhat mindenki oda és nem teljeseíthet mindenki színötösre!!! Ennyi, köszi hogy a linkkel alátámasztottad. ;)

2013. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Első hozzászólásba meg is lett cáfolva, hogy nem telített az IT plusz írta a kérdező, hogy kontrollertől elkezdve mindent pályázott már, nagyon ki tudod emelni a számodra kedvező mondatokat ezért nem is vitázok veled tovább, ha te azt hiszed, hogy az informatikusoknak meg a mérnököknek a legszarabb (profession mai adatai szerint is ezekből van a legtöbb álláshirdetés pedig, nyelvtanárból kemény 12 darabot látok :( )és a nyelvtanároknak a legfaszább akkor hidd. Na szia.
2013. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!