Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a gimikről?

Figyelt kérdés

Szinyei, Berzsenyi, Madách, Zrínyi, Corvin, Verespálné, Szent László, Leövey, Kölcsey, Vörösmarty


Tudom, kicsit sok, de ha valamelyikről tudtok dolgokat(tanárok, közösség, milyen eredmény kell a felvételhez, tényleg, bármi érdekel), írjatok légyszi.

14L



2013. dec. 4. 19:16
 1/6 II.Dartheon ***** válasza:
A vörösmartyról annyit hallottam h tökre le van pukkanva, elég gyér egy hely...
2013. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen tanuló vagy?
2013. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Madách, Berzsenyi, Szt. László elég "elit"

A Zrínyi, Corvin gyengébb

2013. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kölcsey, Madács a viszonylag erősek.

A Berzsenyi a legerősebb ezek közül

Leövey, Szinyei egy szinten kb.

2013. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4,6 kb. az átlagom.
2013. dec. 6. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is még csak sulit nézegetek, de olyan sokat érdeklődtem, hogy már nagyjából képben vagyok. Remélem, használható információkat hozok majd. Persze ha valaki az adott gimibe jár, cáfolhatja, én ezeket hallottam.

A Szinyei egy közepes gimi, egy kicsit szerintem erősebb a Corvinnál és a Zrínyinél. A felsoroltak közül a Corvin szerintem a leggyengébb, oda már 3,5-től is behívnak. A Zrínyivel pedig kicsit szorosabb kapcsolatban vagyok, közeli ismerősöm jár oda, és nem a színvonaláról híres. Szerintem a Corvinba és a Zrínyibe egy 3,8-as átlag fölött egészen bátran lehet jelentkezni, évtől és mezőnytől függ, hogy felvesznek-e. A Zrínyi egy kicsit erősebb a Corvinnál.

A Madách a második legerősebb innen, belvárosi elitiskolának nevezik, nem tudom, mennyi igaz a pletykákból. Elég magas a színvonal, sokat kérnek, nekem szimpatikus, de lusta vagyok én ehhez a sulihoz, nem fogom bírni az ottani tanulásmennyiséget. Olyan 4,7-től biztonságos.

Veres Pálné, erősebb suli, szerintem 4,5-4,6 körül már beszámítható, a természettudományit dicsérik nagyon.

Szent László, én ide szeretnék menni. Nagyon szimpatikus suli, nézd el nekem, ha kicsit elfogult vagyok.. :) Nagyon tetszik a tagozataik színessége, mindent megtalálsz a suliban, a nyelvtől kezdve a természettudományokon keresztül a rajzig és a médiáig. A suli főleg a média és az olasz tagozatáról híres, de az összes többi is színvonalas. Nem a leghajtósabb suli, de azért persze kell tanulni, viszont nem hajtanak halálra, csak amennyire szükséges. Az igazgató a tájékoztatón azt mondta, hogy 4,0-tól felfelé lehet próbálkozni, de ehhez az átlaghoz egy elég erős felvételi kellene.. Tagozatfüggő, hogy milyen eredménnyel vesznek fel. Szerintem 4,5-től ideális, egy erősebb, mondjuk 70 körüli és afölötti felvételivel.

A Leövey és a Kölcsey egy szinten vannak szerintem, erősebbek a Szinyeinél, de túl sokat nem tudok róluk mondani. Olyan 4,4 fölötti átlagra tippelnék.

Vörösmarty, nem igazán ismerem, kicsit elvontabb suli, dráma, rajz és élsportolói tagozattal. Nekem ezek alapján szimpatikus, sokféle ember járhat oda, érdekesek, és biztos jó, de nem vagyok túl tájékozott. Halványan azt mondanám, hogy 4,4-től talán.

A Berzsenyi ezek közül a legerősebb, de ezen kívül nem tudok róla mit mondani, sajnálom.


Az átlagok, amiket említettem, nem azokra vonatkoznak, hogy mennyitől hívnak be, vagy vesznek fel, hanem hogy szerintem milyen átlaggal bírnád egész jól a sulit. :)


Amúgy az összátlagom 4,9 - a tesi húzza le, a főtantárgyi 5,0. Körülbelül 80 pontra tervezem a felvételit, de figyelembe kell vennem, hogy nem vagyok tanulós típus, inkább a figyelek-órán-és-megjegyzem variáció jön be, szóval nem választhatok tanulósat.

2013. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!