Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE valóban nem nyújt...

Az ELTE valóban nem nyújt akkora tudást, olyan lehetőségeket, mint például a Szegedi Tudományegyetem? Tényleg csak egy "név"?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk, hogy az ELTE-t még csak belülről sem láttam soha, tizenegyedikes vagyok, és sajnos túlságosan is befolyásolható továbbtanulás szempontjából. Azt tudom, hogy mit, de hogy hol... Szögezzük le azt is, hogy csak a BTK-ról van szó (ezen belül is a franciáról).

Belső emberektől hallottam viszont, hogy az ELTE mégsem annyira nagy szám, sőt, sokkal kevesebbet tud adni a diákoknak, és sokkal kevesebb eredményt tudnak felmutatni végül(mármint a diákok), mint például a SZTE. Ez tényleg igaz volna? Az ELTE csak egy név? Mitől lesz rosszabb egyik egyetem a másiknál? Szerintetek jobb befektetés volna Szegeden kamatoztatni a megszerzett tudást, mint Budapesten?

Olyan hozzászólásokat várok, akik jártak/járnak a kérdésben említett helyre, tanácsot szeretnék kapni, nem elindítani semmiféle versengést a két egyetem között!

Előre is hálásan köszönöm!



2013. dec. 10. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Az ELTE-re olyan emberek járnak, akik totál komolyan megkérdezik hogy melyik hónap jön a május után, hogy csak egy példát említsek.

És sajnos nem viccelek.

Nem is értem, hogy lett ekkora hírneve.

2013. dec. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én az ELTE-re járok, a BTK-ra, de nem franciára.

Sajnos néha én is úgy érzem, hogy csak a név tartja fenn. Már háromezerszer hallottam, hogy az ország vezető egyetemének vezető kara... de őszintén? Nem érzem így.

Vannak lehetőségek, meg kell keresni, találni őket.

És mióta a felsőoktatás tömegesedett, bekerülnek még ide is, nos... akik kevésbé valók egy egyetemre.

Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan, ha tudok, segítek!

ÉS! Ne befolyásoljon senki! Te dönts, a saját érveid alapján! (tapasztalat.)

2013. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kemesen ***** válasza:
100%
Én SZTE-re járok, elméletileg mi is csúcsegyetem vagyunk, bár én sem érzem igazán. Követelnek, de az teljesíthető, van egy-két furcsa ember, aki nem tudom, hogy mit keres egyetemen. Szóval szerintem ugyan az lehet a helyzet, mint ELTE-n. Lehet, hogy egyik egyetem sem jó választás :D
2013. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE BTK-s vagyok, igaz, nem francia szakra járok, de van 1-2 olyan tanárom, akik a francia tanszéken is tanítanak. Hát, van követelmény rendesen, de itt is át lehet bukdácsolni, ha valaki egy kicsit is törekszik arra, hogy átmenjen. Viszont én nagyon szeretem, hogy a szomszédban van az egyetemi könyvtár, és majdnem minden sétatávolság, a tömegközlekedés is nagyon jó.


Arról, hogy az ELTE csak egy név, nem tudok nyilatkozni. Elég jó név, hisz az SZTE mellett az is fent van a nemzetközi rangsorban. Hogy mi alapján rangsorolják az egyetemeket... Általánosságban véve az számít, hogy az egyetemen milyen mértékű kutatómunka folyik. A Shanghai rangsorba beleszámítanak pl. a Nóbel-díjasok is, s az SZTE-nek ott van Szent-Györgyi, ami hiába egy 1937-es díj, nagyon sokáig beleszámították - nem tudom, hogy most ezzel mi a helyzet. De pl. a jelenlegi rektor, Dr. Szabó Gábor, fizikus, többek közt a lézerkutatás a profilja, amivel kapcsolatban elég komoly kutatómunka folyik Szegeden. De ezt a TTIK-s "kollégák" biztos jobban tudják, csak erről többet hall az ember, mint a BTK-s projektekről. A lényeg, hogy tudományos értelemben az SZTE egy nagyon aktív egyetem, ezért jobb a megítélése. De azért az ELTE se panaszkodhat!

2013. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Első! Azért, mert vannak ilyen hülyék(csak úgy, mint mindenhol), még nem kell lehúzni egy egyetemet.. Az ilyenek nagy többsége idővel úgy is kibukik.
2013. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-s vagyok (olasz-oroszon), és nagyon imádom. Követelmény van, de szorgalommal és tanulással teljesíthető. A tanárok nagyon közvetlenek (ez romanisztikán elég jellemző), és nem utolsó sorban a szegedi bulik is jók. :) Én egyébként Pestről kerültem Szegedre, az ELTE nem volt szimpi, de nekem a fő problémám a létszám volt.
2013. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem is reméltem, hogy ilyen sok hasznos válasz érkezik, de nagyon köszönöm, rengeteget segítetek!

Szegedben tényleg nagyon vonzó az a könyvtár, és persze, hogy barátságos a létszám is, így az egyénre több figyelem jut. Akik azt írták, hogy teljesíthetők a követelmények, vajon tisztában vannak-e, hogy nekik van rendkívül jó fejük, és könnyen tanulják, vagy a színvonal alacsony.

Én hétfőn jártam szegedi nyílt napon, és nagyon kellemes volt, jó benyomást tett rám, viszont mindig is úgy gondoltam, hogy ELTE-n fogok tanulni. Éppen ezért furcsa hallani ezeket a kommenteket. Kaptam "gondolkodnivalót", de még szívesen várom több megjegyzést is. :)

2013. dec. 12. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:
nehéz ezt objektíven megmondani, nyilván mindenhol vannak hülyék és zsenik is. Én csak azt tudom mondani, h az OTDK rangsorban az utóbbi években az SZTE csak egyszer előzte meg az ELTE-t, amikor Szegeden volt a Humán Tudományi Szekció döntője... és tudom, hogy milyen módszerekkel előzték meg őket, mert ott voltam ;)
2014. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!