Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondolsz, valoban hatekony...

Mit gondolsz, valoban hatekonyak a nagyhiru egyetemek (pl. Corvinus, ELTE, BME) vagy csak altalanos kozhiedelem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Jaj, csak írok ide valamit, kíváncsi vagyok, milyen veszekedés fog itt kialakulni :D. Budapest kontra Vidék, csapó 1, tessék! :D


Amúgy nincs jogom megítélni más egyetemeket, mert nem tanulok ott. Légből kapott, "ismerős ismerőse oda jár és mondta, hogy a szobatársa..." és hasonló sztorikat én mindig megkérdőjelezek, hogy mennyi is lehet belőle igaz, és mennyit színeztek hozzá. Még a saját egyetemet sem tudom megítélni teljes egészében, hogy jó-e, vagy sem, mert egy kar egy szakára járok. Ezt az egyet meg tudom ítélni. Kész. A többi nem érdekel, az már csak rongyrázás, és tényleg a Budapest kontra Vidék vita alakul(hat) ki belőle.

2011. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem annak szantam, igazabol eszembe se jutott. Budapesten is vannak ezeken kivul egyetemek. :)
2011. aug. 19. 22:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem Magyarországi vagyok, Erdélyben élek, de nálunk a BBTE a Sapientia és a MUTF a három "magyar" egyetem amik versengenek ja és kimaradt a Transilvania egyetem, tehát négy.

Ha nem is tanítanak hatékonyabban, de a hírnév számít, mivel olvastam már olyan újsághírdetést, hogy bölcsészt keresnek ZÁRÓJELBEN: olyat aki nem a sapiencián végzett


Szóóóval...

2011. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem, tudom, hogy nem csak erre a háromra gondoltál, csak ugye ahogy Te is említetted "közhiedelem". Azok között meg ott szerepelnek ezek az egyetemek. Meg máshol is, egy bizonyos lista elején, ami nem mindig mérvadó szerintem.


Jönnek majd lokálpatrióták, akik kötik majd az ebet a karóhoz, jönnek majd maguktól elszállt "nagy hírű egyetemre járók", hogy nekik sokkal jobb esélyük van a diplomájukkal elhelyezkedni, mint a más egyetemen végzetteknek, mert ott virít a diplomájukon az egyetem neve... Keress rá nyugodtan itt a GYK-n, beírod a keresőbe egy egyetem nevét, és szemezgess.

2011. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy tényleg nagyobb tudást adnak-e, de a munkáltatók jobb szemmel nézik, aki ott végzett az 100.
2011. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én Corvinusos vagyok.

Ez az egyetem sem valami zseniképző, nem kap mindenki rögtön 20állásajánlatot, ha végez. Ha nem teszed oda magad, végig a lábadat lógatod, és csak vizsgaidőszakban tanulsz, ugyanúgy nehéz lehet állást találnod. Ami más az talán az, hogy itt nagyobb esélyed van jó és értékes kapcsolatokat kiépíteni.

A legjobb barátnőm járt egy évet Debrecenbe gazdasági szakra, aztán átjött a Corvinusra. Az ő szubjektív véleménye szerint ég és föld a különbség. Jobb az atomszféra, a tanárok, általában nem szivatják direkt, csak úgy poénból a nebulókat, vannak diákszervezetek, szakkolik, konferenciák, szervezett diákélet stb stb. Rossz viszont, hogy szinte egy tanár sem ismer, sok a diák, könnyen elveszhet bárki, ha nem talál magának motivációt.

Egy szó mint száz: nem kell hasra esni a névtől, de az tény, hogy ha mondjuk a Corvinuson keményen dolgozol, akkor egy nagyon nagyon értékes diplomád lehet. Az esély tehát megvan, csak élni kell vele.

2011. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Inkább az számít nagyon hogy milyen szakra jársz, úgy kapsz munkát.
2011. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

első :D


hatékonyabb? a hírnév hatékonyan dolgoz. ;) az állásoknál. az tuti.


amúgy mivel csak egy iskolába járok.. nem tudhatom, de az enyém neves, és szerintem hatékony.

2011. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Szia. Bár én még nem vagyok egyetemista de az ELTE gyakorlógimnáziumába járok. Ez az iskola olyan alapokat ad, amivel(ha rendesen tanulsz) óriási karriert futhatsz be. Ezek az iskolák az ELTE egyetemek "előkészítőik" olyan tananyagot tanulunk (pl hetedikben már 10ikes biosz)amik jóval felül vannak az átlagos tanterven. Az ismerőseim akik mind oda járnak, ebből a suliból ők nem tartják nehéznek, hisz megfelelő alapot tudtak elsajátítani, de sokaknak másoknak nagyon erős, mert átlagos tananyagon felüli egyéni képzést biztosítanak ami biztos pont a célhoz.
2011. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17:10-es. Nyilván vannak komolyabb és komolytalanabb gimik. DE mi a szösznek kell neked iszonyatmagas szinten tanulni mindent, ha pl jogász leszel semmi hasznát nem veszed a biológiának, gyakorlatilag el is felejtheted, kivéve ha érdekel.

Lényeg, hogy jó dolog az általános műveltség, de hetedikesen még nem biztos, hogy el tudod dönteni, hogy később mivel akarsz majd foglalkozni, így nagy eséllyel nem marad időd a sok tanulás miatt szórakozni, persze szép dolog csak a munkádnak/tanulásnak élni.

Egyszer kórházban voltam és hoztak egy csajt mentővel, mert agyon izgulta magát a jegyei miatt, elájult meg ilyenek, pár napig egy szobában voltam vele, de még ott is egész nap tanult, kétségbe esett, mikor egy orvos meg akarta vizsgálni és ezzel félbeszakította tanulás közben. Egy csoporttársam a fősulin szintén ilyen pedáns maximalista iskolába járt és mondta, hogy ő is többször elájult, annyit tanult. Szóval nem tudom, hogy megéri-e...

2011. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!