Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgajelentkezés Neptunban....

Vizsgajelentkezés Neptunban. Hogy is van akkor ez?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok, távoktatásban tanulok. Több kérdésem is lenne...ha én a vizsgajelentkezésnél nem mindig az első dátumot választottam, hanem mondjuk némelyiknél az utolsót akkor azt jelenti, hogy később nem is javíthatok belőle, azaz nincs több vizsgalehetőség?


Ha meg most akarnék cserélni időpontot, azaz lejelentkezni, majd újra fel egy másik időpontra az lehetséges?



2013. dec. 11. 23:10
 1/3 reptoid ***** válasza:
100%

Első kérdés:

Könnyen előfordulhat. Úgy tervezd be őket, hogy a nehezebbekből jusson idő akár C vizsgára is. Mondjuk nálunk szoktak kiírni néha plusz időpontot, ami most az elején még nem látszik, de azok csak pótvizsgák szoktak lenni. Tehát előtte buknod kell egy vizsgán.


Második:

Persze, leadhatod, de iskolánként függ ennek a határideje. Előző nap dél általában, de beállítástól függhet. Ha hétfői a vizsga, akkor sokszor péntek a határidő.

2013. dec. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod. Igyekeztem úgy jelentkezni, hogy a nehezebbekre maradjon még lehetőségem ha szükséges, de azért jó tudni, hogyha esetleg abból a tárgyból ami az utolsók között van, esetleg lesz még lehetőségem.


Első vizsgám 19-én lesz, de arra elmegyek, a 21-ét szeretném áthelyezni januárra, tudtam, hogy lejelentkezni lehet, de azt nem tudom, hogy így választhatok egy januári időpontot, mert hely az van tuti... 3 nap volt megadva a távoktatásosok számára még november végén, de azóta közbejött valami, így nem biztos, hogy eltudnék menni...

2013. dec. 11. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon intézmény függő. Nálunk pl az előre megadott időpontokon kívül nincsen más, tehát az ember úgy veszi fel a vizsgáit, hogy alapból belekalkulál egy B és/vagy C vizsgát (jó esetben persze, aztán vannak, akik úgy járnak, hogy mégsem...). Nálunk 2 munkanappal a vizsga előtt van a határidő, akkor már küldenek mailt, hogy nem iratkozhatsz le. Pl én hétfőn megyek, ma kaptam üzenetet, hogy letiltották a lejelentkezés lehetőségét...
2013. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!