Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy iskolakerülő vagyok, és hogy nem is érdekel a tanulás, meg az iskola sem?

Figyelt kérdés

felsőoktatásban tanulok jelenleg, eddig jól ment az általános iskola is, 4,4-es átlaggal, meg a gimnázium is 4-es lett az érettségim, de most már elegem van az egészből be se járok órákra, igazából sz@rok az egészre, ide is csak a szüleim nyüstölésére jelentkeztem, de azt is csak azért mert már a végén azt is felajánlották, hogy havi szinten a megélhetésemen felül, ami havonta 30-40 ezer forint, még rátesznek a számlámra 40 ezret, csak ne hagyjam ki ezt a lehetőséget.

De én azt látom, hogy semmi nem ér ez az iskola, nem is igazán érdekel már amit tanulunk, meg bejárni sincs már kedvem, nem is járok már be egy jó ideje.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a szüleimnek hogyan mondjam ezt el, hogy abba akarom hagyni az egyetemet, és inkább elmennék dolgozni?

Van más is ilyen helyzetben?

Úgy érzem az életem a tanulásra, meg az iskolákra megy el.

5 évesen beülsz az iskolapadba és 25 éves korodig csak cseszegetnek, hogy tanulj, mikor ilyenkor a legerősebb a szervezet, és lehetne pénzt csinálni.

Kaptam elég jó ajánlatokat pár embertől, hogyan lehetne céget csinálnom, és akár 10-15 milliót is kivehetnék belőle, csak be kell fektetnem a spórolt pénzem, de ez már más téma, ez is csak felerősíti bennem, hogy semmit nem érek a diplomával, a szüleim csak presztizskérdést csinálnak belőle, hogy tudjanak velem dicsekedni.



2013. dec. 14. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te őrült vagy,befektetni? mit 30-40ezer ftból ,hogy csinálnál milliókat,meg milyen cégről zagyválsz? inkább tedd össze a 2kezed,hogy tanulhatsz,és a szüleid így támogatnak téged....ha így állsz hozzá,hogy Diplomával semmit sem érsz (amit még nyomokban sem szereztél meg),akkor mégis mire számítasz az élettől,amelyre most kellene igazán megalapoznod,hogy tanulsz becsületesen
2013. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Írásod alapján 13-14 évesnek gondoltalak, bár köztük is van sok, aki nem ennyire naiv és éretlen. Jócskán iskolapadban lenne még a helyed.
2013. dec. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Majd rákoppan úgyis,mikor fizetni kell mindenért az életben,még azért is,hogy legyen hol aludnod,én a szüleid helyében kiraknálak az utcára,ilyen felfogással,te szerecsétlen
2013. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

én szerencsés vagyok, te vagy a szerencsétlen te utolsó

ruletten is nyertem eddig még

2013. dec. 14. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Szóval egy b.u.zi szerencse játékfüggő is vagy egyben,micsoda életcélok...esküszöm remélem az utcán végzed most már,apád helyében véresre szabnám a pofádat!
2013. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát élem a kis világom a tanulás az életvesztesek műfaja már rájöttem a te példádból is
2013. dec. 14. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:
igazad van,nem neked való az egyetem.inkább tedd fel szüleid házát a rulettasztalra,aztán meg mehetsz hajlékonyba
2013. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem szoktam rulettezni, a csúcson kell abbahagyni
2013. dec. 14. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Még arra sem vagy képes, hogy legalább

a megkezdett félévet lezárd?

2013. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó kis karácsonyi "ajándék" lesz a szüleidnek

De ha már ennyire nem érdekelnek a szüleid, talán jobb, ha nem mondod el nekik amit leírtál hanem akkor menj

dolgozni és akkor majd úgyis megtudják egyszer

2013. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!