Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szintű matematika...

Milyen szintű matematika tudás kell egy gazdaságinformatika bsc szakhoz? (BGF)

Figyelt kérdés
Középiskolában 4-es voltam végig matekból, de más irányba mentem anno tovább, és már 8 éve egyáltalán nem foglalkoztam matekkal. Most viszont szeretnék beiratkozni a BGF gazdaságinformatika szakára (levelező-állami), de jó lenne tudni, hogy milyen szintű matek tudás kell hozzá (még a suli előtt). Szögfüggvények, azonosságok, logaritmus, ilyesmi elég, vagy kell a geometria rész is? Esetleg deriválás-integrálás?

2014. jan. 3. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is a BGF-et nem igazán ajánlanám, főleg a gazdinfót nem. Egy az, hogy a komplett BGF-en szarba se nézik az embert. Kettő, hogy a PSZF gazdinfó tanszéke vmi hihetetlen csodákra képes. Csak hogy néhányat említsek:van tanár aki nem tudja, h hogyan kell használni a programot, ami órára kell ezért másik tanárt hív be; egy másik olyan vizsgát állít össze,h kb a hallgatók 20%-a megy át és a kollegája(egy másik tanár) is 10%-osra írja azt meg; olyan dolgot kérdeznek vizsgán, ami se a könyvben, se a munkafüzetben, se az előadásokon, se a vendégelőadótól nem hangzott el stb.

Bár én nem gazdinfós vagyok (szerencsére), de 3 és fél év alatt láttam már ezt-azt.


A kérdésedre válaszolva: a PSZF-en a matek minden szakon ugyanaz. Első órán gyorsan leadják a középsulis matek függvényeit és logaritmusos feladatait plusz van egy nem túl nehéz szintfelmérő, ami egyenlőség-egyenlőtlenség, logaritmus, vmilyen függvényábrázolás és plusz még 1 feladatból áll. Majd a további órákon deriválás, integrálás, határérték számítás és teljes függvényvizsgálat van. Matekon buknak a legtöbben, volt olyan vizsga, amin a vizsgázók asszem 10%-a ment át, de ez nagyon ritka eset, általában megvan a 30% :D A vizsga elméleti része meg kb. lehetetlen, mivel ha szószerinti definiciókat írsz le, akkor azt modnják, hogy biztos puskáztál, ha magadtól írod, akkor meg "nem elég pontos"...

2014. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Majd a további órákon deriválás, integrálás, határérték számítás és teljes függvényvizsgálat van. "


Ezeket ott tanítják meg, rendesen, vagy kell már tudni az órákra, ha azt akarod, hogy sikerüljön a vizsgád?


Köszönöm a véleményed az intézményről, de én akkor is azt fogom választani, mert látom, hogy a munkaerőpiacon milyen sokat számít egy BGF-es diploma.

2014. jan. 3. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, vannak munkaadók, akik szeretik. Az említett matekos dolgok teljesen a nulláról kezdődnek, szal nem gond ha eddig nem tanultad. A lényeg, hogy nagyon sokat kell rá készülni és jó tanárt kifogni.
2014. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!