Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha felszerelés hiányért egyest adnak a tanárok?

Figyelt kérdés

Én pl. németből december közepéig dicséretes ötösre álltam, 0 tanulással, szimplán azért, mert jó a nyelvérzékem. Egyik reggel otthon hagytam a szótáramat, és a tanár kék egyest (1.0-szeres szorzóval számít) adott. Most éppen megvan az átlagom a szkséges 4.75.

Szerintem nem kellene a tanároknak felszerelés hiányra egyest adniuk, mert nem a tudásom ér annyit, hanem elfelejtettem/esetleg trehány voltam. A jegy pedig a tudást kell hogy tükrözze. Akkor már beszéljen az ofővel, hogy hó végén a szorgalom jegyen legyen eggyel rosszabb...nem?



2014. jan. 5. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

A tanárok a tudást, valamint az órai munkát értékelik a tantárgyakra adott jegyekkel. Ha otthonhagysz valamit, nem tudsz dolgozni, másokat hátráltatsz, lemaradsz stb. Ezt úgy a legegyszerűbb megelőzni, ha ezért egyest osztogatnak, mert így van tétje.

Én tavaly érettségiztem, szerintem ez egy teljesen korrekt rendszer.


Amúgy meg ne verd a melled arra, hogy 0 tanulással álltál dicséretes ötösre, így aztán igazán megérdemled, hogy a trehányságért lehúzzák a jegyedet.

2014. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem szemétség ezért egy karót kiosztani. Én szótár nélkül is megírok egy ötös német dogát. A szótár a buták segédeszköze!...:)
2014. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló, nem verem a mellem, csak büszke vagyok rá, hogy van olyan nyelvérzékem aminek köszönhetően 0 tanulással is hibátlan dogákat írok :)

#2, végre valaki egyetért :)

Amúgy a szüleim csak röhögtek egy jót, és elismerték, hogy ez a tanár hibája volt szerintük, pedig általában a tanerő pártján állnak.

Neem hátráltattam senkit, aznap nem is használtunk szótárt.

2014. jan. 5. 11:43
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
0 tanulással még senki sem tanult meg semmit
2014. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Megragad, mert jó a memóriám. Elmagyarázza a tanár órán, és belevésődik az agyamba. Ennyi. Csak mert te LEHET hogy órákat magoltál németre, nem kell kötekedni azzal, aki tehetséges a nyelvtanulásban.

Megjegyzem, angolra sosem tanultam, csak a házit csináltam meg, szavakat nem magoltam, szintén megragadt minden az agyamban, sosem kaptam ötösnél rosszabb jegyet, és 14 évesen nemzetközi komplex középfokúm lett, 83%-os.

2014. jan. 5. 11:48
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Második vagyok.


Megértelek, mert 45 évvel ezelött én is könnyen tanultam nyelveket. Vannak ilyenek mint mi, akik könnyen tanulnak nyelvet. Van akinek a matek megy mint a vízfolyás. Van aki a kémiát vágja...vagy egy autó minden csavarját ismeri, anélkül, hogy szétszed egy autót.

Persze ahhoz a tanárnak is jónak kell lennie, hogy érthetöen átadja a tudást.

2014. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Egy kis útmutató azoknak, akik zsenik akarnak lenni:


[link]

2014. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Második és hatodik, illetve a hetedik válaszolónak ment a zöld kéz :)
2014. jan. 5. 12:22
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sem fair, ha ezért egyest ad. Az más, hogyha rendszeres a dolog, de ha jól értem veled egyszer fordult elő, felesleges ezért egyest adni, majd ha tizedik alkalommal is otthon felejted, akkor adjon, vagy beszéljen a szüleiddel, osztályfőnökkel, mert hanyag vagy. De attól, hogy egyszer véletlenül otthon hagytad, nem kellene egyest adni.
2014. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy az osztályban (csoportban pontosabban, csoportbontásban vagyunk) már kb 7-8 embernek van emiatt zöld egyese, mert minden hf hiányért és felszerelés hiányért egyest ad, ha az első alkalom, ha a sokadik. Kicsit felmérgelt...
2014. jan. 5. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!