Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha felszerelés hiányért egyest adnak a tanárok?

Figyelt kérdés

Én pl. németből december közepéig dicséretes ötösre álltam, 0 tanulással, szimplán azért, mert jó a nyelvérzékem. Egyik reggel otthon hagytam a szótáramat, és a tanár kék egyest (1.0-szeres szorzóval számít) adott. Most éppen megvan az átlagom a szkséges 4.75.

Szerintem nem kellene a tanároknak felszerelés hiányra egyest adniuk, mert nem a tudásom ér annyit, hanem elfelejtettem/esetleg trehány voltam. A jegy pedig a tudást kell hogy tükrözze. Akkor már beszéljen az ofővel, hogy hó végén a szorgalom jegyen legyen eggyel rosszabb...nem?



2014. jan. 5. 11:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Ezek szerint rendszeres, hogy a csoportnak nincsen házija vagy felszerelése. A tanárnak nincsen más eszköz a kezében, muszáj egyeseket osztogatnia, hogy rávegyen titeket arra, hogy csináljátok a dolgotokat. Ha megnyugtat, általánosban végig kitűnő voltam 2 darab egyesem volt a 8 év alatt, egy környezetből, mert nem volt könyvem, egy meg nyelvtanból, mert rondán írtam. Igen, rossz volt, én sem örültem neki, de tudtam, hogy ezzel jár, mégse figyeltem oda. Ennyi, ilyen az iskola és az élet is ilyen, jobb ha elkezdesz hozzászokni.
2014. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Próbálkozom. Egyedül ez a tanár szemétkedik, és állítólag a föntebbi évfolyamon is ezt csinálta, meg az előző iskolában is, ahol 15+ évig tanított.
2014. jan. 5. 17:18
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

"nem a tudásom ér annyit, hanem elfelejtettem/esetleg trehány voltam. A jegy pedig a tudást kell hogy tükrözze. Akkor már beszéljen az ofővel, hogy hó végén a szorgalom jegyen legyen eggyel rosszabb"

egyetértek,kérdező.

2014. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

"Amúgy a szüleim csak röhögtek egy jót, és elismerték, hogy ez a tanár hibája volt szerintük, pedig általában a tanerő pártján állnak."


Mármint a szüleid szerint a tanár hibája, hogy te otthon hagytad a felszerelésedet? Érdekes következtetés.


Egyébként pedig minden tanárnak lehet elvárása a diákok felé, neki az, hogy legyen meg a megfelelő felszerelés és házi feladat, ha nincs,akkor megy az egyes. Be lehet ezt tartani? Be. Persze értem én, hogy szemét a tanár, mert elvárásokat támaszt felétek.

2014. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem azon röhögtek, hanem azon, hogy felnőtt létére ennyire nem fogja fel egy tanár, hogy a jegyet a TUDÁSRA adják errefelé. Szóval nem lettem lecs*szve szerencsére. :)

Nagyon bírom, hogy belőled is süt az objektív hozzáállás a témához.

2014. jan. 5. 19:08
 16/20 A kérdező kommentje:
Amúgy valaki megmondhatná, hogy ki pontozgatja le azokat a válaszokat, amik a kérdezővel értenek egyet. Mind 39%-os, pedig én az olyan válaszokra zöldet nyomtam. Legalább vállalja fel, ha már ez minden szórakozása, ne meg sunyiba nyomogassa a piros kezecskét.
2014. jan. 5. 19:09
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
Figyel, én már 20 éve is kaptam egyest általános iskolában felszerelés hiánya miatt, szóval nehogy azt hidd, hogy a katedráról beszélek, vagy hogy én vagyok a tökéletes pedáns diák. Úgyhogy ennyit az objektív megítélésről, ami mondjuk a te részedről is bőven hiányzik, mert ugye te vagy az érintett... ja de gondolom itt csak neked lehet igazad meg a hasonlóan gondolkodóknak, úgyhogy nyugodtan nyomogassátok a piros kezet, az egyesed attól még ugyanúgy ott lesz a naplóban :) :) :)
2014. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
kérdező, te vagy felháborodva, hogy a veled egyetértőkre valaki negatív értékelést adott? :D :D :D mert te gondolom szépen adtad a zöld kezet azoknak is akik nem értettek veled egyet :) na ugye...
2014. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Csak érdekes, hogy nem vállalják fel azok a személyek :) Én bevállalom, hogy mindenkire kék kezet nyomtam, akik nem velem értettek egyet. A piros nem az én stílusom.

Nem vagyok objektív, mert iszonyatosan felmérgelt vele a tanár. És úgy gondolom, hogy mivel én vagyok a sértett, lehetetlen objektívnek maradnom.

2014. jan. 5. 19:40
 20/20 anonim ***** válasza:
60%

De ugyanakkor nem tudod elfogadni, hogy vannak, akik nem értenek veled egyet és a sértettséged alapján döntöd el, hogy kinek milyenre értékeled a válaszát. Ergo, aki veled ért egyet, neki van igaza, a többiek pedig hülyék és pláne nem hasznos a válaszuk.

Lehetsz megsértődve, de ez még nem jelenti azt, hogy aki nem úgy vélekedik mint te, annak nincs igaza. Szimplán csak másképp látják a helyzetet. De persze nyilván fel kell nőni valamennyire ahhoz, hogy az ember belássa, lehet más szemszögből is nézni a dolgokat és nem csak az ő egyetemes igazsága létezik.

2014. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!