Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval. Most vagyok nyolcadikos. Régebben hegedültem zongoráztam de abba hagytam. Gondoltam elég ennyi zenész a családban. De megbántam. Lenne rá esély, hogy a nagybőgőt elvégezzem másfél év alatt vagy 1 év alatt. Ugye most kell kiválasztani a sulit, hogy hova mennék. Én a zeneművészetibe mennék csak hát ugye nincs mivel. És olyat lehet e csinálni, hogy 1 évig míg nem teszem le a nagybőgőt szóval míg meg nem tanulom úgy hogy felvehessenek a zeneművészetibe és azalatt az 1 év alatt még tanulom a zene elméletet addig nem járok suliba? Szóval tanulom 1 évig a zene elméletet meg a nagybőgőt és addig nem járok suliba. Ez hülyeség amit kitaláltam vagy lehet ilyet csinálni? Mert nagyon örülnék ha bejuthatnék oda. És be is juthatnék simán csak hát kéne a nagybőgő meg a zene elmélet. De ezeket meg tudom tanulni 1 év alatt. Úgy tudom megtanulni, hogy ahol anyukám dolgozik zenekar ott az egyik pasas tanítja a nagybőgőt és megtudná nekem tanítani. És mondta, hogy nekem könnyű is lenne mivel hegedültem meg zongoráztam is. Szóval lehet ilyet, hogy nem megyek 1 évig suliba csak a azt a 2 dolgot tanulom de keményen?

2014. jan. 12. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 16 éves korodig tanköteles vagy.
2014. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. De ez akkor is hülyeség. Mert jó megértem 8 osztály ki kell járni. De most ha 1 évet kihagyok csak azért mert tanulok 1 hangszert mert be akarok jutni 1 olyan iskolába ahol nem is fogok olyanokat tanulni, hogy matematika, fizika, történelem.


Csak olyat, ami a zenéhez kapcsolódó.

Hát jó akkor ezt nem tudom megoldani. ÉS ha beiratkoznék 1 suliba és 1 vagy másfél év után otthagynám és elmennék ebbe a zeneművészetibe. Azt meg lehet oldani?

2014. jan. 12. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"És be is juthatnék simán csak hát kéne a nagybőgő meg a zene elmélet."


Én ugyanígy voltam. Csak idegen nyelvvel. Simán bejuthattam volna nyelvi tagozatra, csak tudnom kellett volna németül írásban és szóban. :D

2014. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korodig köteles vagy iskolába járni. Mindegy, hogy mit akarsz később tanulni, mindegy, hogy szerinted neked nem kell a matek, fizika, történelem. Amég nem vagy 16 éves, addig köteles vagy valamilyen iskolába járni. Persze, megteheted, hogy magántanuló leszel (nem tudom, hogy lehet elintézni), aztán otthon azt tanulsz, amit jónak látsz, csak az osztályozó vizsgákon bukj át. De érettségizned sem ártana, ahhoz meg kell a matek, fizika, történelem és még más is.
2014. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem hát akkor jó. És ha beiratkoznék 1 szar suliba ahova mindenkit felvesznek és aztán otthagyom másfél év után és átmegyek abba a suliba amelyikbe akartam ilyet lehet csinálni?
2014. jan. 13. 06:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyet lehet. Csak kérdéses, hogy kifizetődő-e...
2014. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha mindenképpen zeneművészeti suliba szeretnél menni, vagy legyél magántanuló gimiben , így több időt fordíthatsz a zenetanulásra és talán meg fogod tudni oldani, hogy átvegyenek 1-2 év után a zeneművészetibe(persze ez nem kevés pénzbe kerül, valamint, rengeteg gyakorlás és tudás kell ahhoz , hogy ide felvegyenek), vagy csináld végig a gimit és érettségi után még el tudod végezni a zeneművészetit 2 év alatt, aztán továbbmehetsz egyetemre.
2014. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a segítségeteket. Jövőre a zeneművészetibe fogok járni ;)
2014. febr. 5. 19:43
 9/9 anonim válasza:
Hogyhogy? Hogy oldod meg?
2014. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!