Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi idő alatt fel lehet...

Ennyi idő alatt fel lehet készülni Informatika érettségire?

Figyelt kérdés
Eredetileg földrajzot választanám választott érettséginek, viszont lehet hogy informatikával én személy szerint jobban járnék. Ennyi idő alatt, májusig, szerintetek fel lehet rá készülni? Sajnos csak most kezdeném a felkészülést mert msot jött az elhatározás. Suliban heti 2 infónk van, de az olyan hogy beülünk aztán CS 1.6 mindkét órán, szóval semmi érdemleges. Alapvetően szerintem nem lennék hülye hozzá, Wordben szoktam néha dolgozni, meg a számítógépekhez is értek nagyjából. Tapasztalatok/vélemények?

2014. jan. 12. 14:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az SZTE-ről kevésbé tudom, de szerintem ez a pontszám már nem a jeletkezőket számbavéve alakult ki. De nézzd még az ezelőtti ponthatárokat (ha ezek nem azok), annál jelentősen többre nem kell számítani.


BME-n 370 pont, ami szerintem nem annyira vészes, SZTE ennél jelentősen kevesebb szerintem. Nem hiszem, hogy vészes.

2014. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Emelt törivel meg felsőfokú angol nyelvvizsgával én olyan 420-430 közé saccolom magam, szóval nem hiszem hogy a pont gondot okozna. :)
2014. jan. 12. 17:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Emelt torivel? Ugye tudod, hogy annak semmi ertelme, mert nem kapsz pluszpontpot emeletert, ha nem felveteli targy.
2014. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sidel ***** válasza:

Felvételinél csak azokból a tárgyakból veszik figyelembe az emelt érettségit (tehát csak arra kapsz pluszpontot), amely tárgyakat az egyetem felvételi tárgynak megjelöl. Ez informatikai területeken többnyire a matek, a fizika, de érdemes konkrétan az egyetem honlapján megnézni, hogy mit fogad el, mert ez még egyetemenként is különbözhet.

Matekból integrálás, deriválás, sorok, sorozatok kellettek leginkább BME-n. Progot tényleg az elejétől kezdik, én 0 programozási tudással indultam és a programozásos tárgyakat mind sikerült megcsinálnom. Fizika az hőtan, elektrosztatika, mechanika.


Fel lehet ennyi idő alatt készülni. Érdemes akkor bekérned magad a faktolók közé, még akkor is, ha le vagy maradva. Ha naponta gyakorolsz 1-1 órát rá mostantól, akkor simán meg kell tudnod írni 90% felett. Bár lehet, hogy ennyi tanulás még egy kicsit sok is lenne...

2014. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Uhh ezt nem is tudtam hogy az emelt töri 50 pontja akkor nem számít :| A felsőfokú angol igen?
2014. jan. 20. 15:09
 16/17 anonim ***** válasza:

A felső angol számít, de az emeltes tárgyaknál csak beszámított felvételi tárgy.


BME-VIK re ugyebár matek és (fizika vagy informatika), tehát ha pl.: fizika emelted van 45%-val és informatika közeped 100%-val, akkor jó eséllyel az informatika fog számítani és nem kapsz +50-t.

2014. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen ez így érthető. Emeltet csak töriből gondoltam rakni, de szerintem akkor azt hagyom is, hisz ha nem számít a +50 pont akkor gyakorlatilag olyan mintha közepet csinálnék, csak nehezebb, szóval sanszos hogy abból is marad a közép. Matek érettségiből szerintetek mennyi az a nagyon minimum ami elég még? Én most perpillanat olyan 70% köré lövöm be magam, aztán addig még jó lenne úgy felkészülni hogy hátha meglenne az 5-ös legalja.
2014. jan. 20. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!