Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson milyen a biomérnö...

A Corvinuson milyen a biomérnök képzés? Érdemes oda jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Sajnos muszáj volt egy évet halasztanom ,de most újra jelentkezem egyetemre. A Corvinuson a biomérnök képzés érdekelne leginkább. A kémiát írják nehéznek, de nekem lenne még több mint egy fél évem, hogy aktívan átnézzem a kémiát. Érdemes ezt a képzés választani? Mennyire elismert? Picit félek ettől a döntéstől, mert mindenhol a BME és a Debreceni Egyetem képzését mondják inkább színvonalasabbnak. Esetleg aki ott tanul tudna pár kérdésemre válaszolni?Köszönöm a hasznos válaszokat előre is!

2014. jan. 13. 23:10
 1/3 anonim válasza:

Én odajárok és egyáltalán nem gondolom, hogy hátrányom fog származni abból, hogy nem a BME-n végeztem.

A szak nagyon jó, szerintem mindenképp érdemes valamelyik biomérnökire jelentkezni:)

A kémia nehéz lesz, de nem megcsinálhatatlan. Én nem létező kémia tudással mentem oda és elsőre meglett az összes ilyen tárgyam (és a legtöbb nem is csak épphogy). Úgyhogy ettől tényleg nem kell tartani:)

2014. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Még esetleg ha van idd írhatnál egy kicsit a suliról. Milyenek a tanárok? Milyen a közösség? Mire lehet szakosodni(ezt sehol sem találtam meg)? Meg amit érdemes tudni, és csak a belsősök tudnak. :) Előre is köszönöm! :)
2014. jan. 15. 22:16
 3/3 anonim válasza:

A közösség szerintem nagyon jó. Felsőoktatási viszonylatban elég kevesen vagyunk egy évfolyamon, úgyhogy elég családias. Nagyon segítőkész mindenki, megosztjuk egymással a jegyzeteket, anyagokat stb.

A tanárokkal is nagy szerencsénk van, szinte nem tudok olyat mondani, aki direkt arra menne, hogy szívassa a diákokat.

Két szakirány van: alkalmazott biotechnológia és környezetvédelem (vagy valami ilyesmi). Ezekre másodévben kell jelentkezni és harmadévben kezdődnek.

Nem jut semmi eszembe, amit csak a belsősök tudnának, de ha még bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok:)

2014. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!