Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTÉ-n tanult már valaki...

Az ELTÉ-n tanult már valaki csillagászatot?

Figyelt kérdés
Minden infót ami vele kapcsolatos érdekelne. Az odáig való eljutás is, és az utána lévő munkalehetőségek is :)

2014. jan. 18. 00:03
 1/6 Szecsői Tibor ***** válasza:

Gyanítom, tanult már, igen ;).

Na de, komolyan: szerintem légy kicsit pontosabb, mi érdekel , mert ez így nagyon hosszú tud lenni.

Egyre több az ehhez hasonló kérdés. Pozitív.

2014. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát egy olyan hallgatót keresek aki oda jár vagy járt. Az a problémám főképp, hogy több kérdést láttam az ELTE csillagászattal kapcsolatban már, de egyikre sem ott tanuló hallgató válaszolt, csak valaki az ELTÉ-ről aki hallott már róla valamit.

Igazából a nagy kérdésem a szakkal kapcsolatban, hogy milyen az elhelyezkedés a munkában, mivel Magyarországon szerintem nem egy keresett munka a csillagász.

2014. jan. 18. 16:13
 3/6 Szecsői Tibor ***** válasza:

Most nem nagyon van időm, de később ha lesz kérdésed, felelek részletesebben.

Az elhelyezkedés nem hiszem, hogy nehezebb, mint bármelyik másik országban. A csillagászat alapkutatás, szóval egyrész nem leszel rommáfizetve, másrészt többnyire nincs szükség sok csillagászra :). Viszont meg lehet belőle élni, egyre több lehetőséged lesz idővel (pályázatok a fizetésed mellé), és ha jól elvégzed az egyetemet, még az egyetem alatt bekapcsolódsz valami kutatásba, szinte bizonyos, hogy lesz helyed itthon is. Kevesen végeznek eleve csillagász szakon. Szóval nem olyan rossz a helyzet, mint azt az általános vélekedés tartja :).

2014. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, aki ELTE fizikusként végzett, most csillagászprofesszor az USA-ban.

Baromi komoly szinten nyomja, afféle megmondóember, Tokiótól, Zürichen át, Koppenhágáig mindenhova hívják előadni, olyan saját eredményei vannak.

Amúgy az Univerzum szerkezetével foglalkozik.


Na ő nagyon jól keres, professzori állása van.


Igaz, annak idején OKTV 10-ben volt matekból, a KöMaL versenyein is helyezett volt mindig.


Úgy tudom, idehaza alig van csillagász állás és az is be van töltve bőven. Csakis amerika felé lehet kacsintgatni, de az sem könnyű, sokan nyomulnak a világból a kutatói ösztöndíjakért. Vagyis gondold meg, lehet, hog ymás ággal kellene foglalkozni, ha már fizika.

2014. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szecsői Tibor ***** válasza:
Én meg amit írtam, tapasztalatból tettem, nem légbőlkapottan :). Nem kell senkit lebeszélni erről, ha tisztességgel tanulsz, simán rendben lesznek a dolgok.
2014. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szecsői Tibor ***** válasza:

"Csakis amerika felé lehet kacsintgatni"

Ez viszont nettó tévhit. Kétségtelen, külföldön jobbak a fizetések, de egyrészt itthon sem lehetetlen a dolog, távolról sem, másrészt külföld != amerika.

2014. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!