Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irodalom érettségiben kiktől...

Irodalom érettségiben kiktől szoktak novellák lenni? Általában tanult vagy nem tanult az író?

Figyelt kérdés
Mert nekem így most csak Mikszáth és Móricz jut eszembe akit vettünk. de ugye van esély h ismeretlen író lesz?
2013. máj. 4. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
persze, van rá esély, összehasonlítónál is. azthiszem még kosztolányi is novellás.
2013. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:

köszi a választ :D ahogy nézem, neki is van, bár mi csak lírát meg regényt vettünk tőle.

annyira jó lenne az ismeretlen író, nem kellene semmi tárgyi tudás :(

2013. máj. 4. 15:46
 3/80 anonim ***** válasza:

igen.. bár én már elkezdtem gyártani azokat a mondatokat, amiket minden tanult íróról el lehet mondani :D pl a magyar irodalom egyik meghatározó alakja! :D:D meg ilyenek. magával a novellaelemzéssel már nincs nagy gondom, de tárgyi tudásom nincs.. illetve hiányos.


a másik, hogy én a verselemzéssel állok még nagyon rosszul, tehát csak az menthet meg, ha novellát kapunk, vagy valamilyen hosszabb részletet. a versek a halálom.

2013. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:
nekem ez verstől függ. ha értem akkor az is jó szokott lenni, de beraknak vmi elvontat, ahol háttértudás is kéne, vagy én tök máshogy értelmezem... hát inkább már novella
2013. máj. 4. 17:04
 5/80 anonim ***** válasza:

Hát ahogy elnéztem az elmúlt évek érettségijeit,

volt már "Nemes Nagy Ágnestől" novella, szóval nem nagyon volt tananyag

2013. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:

Novella sok mindenkitől lehet

Tudnék mondani szerzőket

2013. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:

Móricz Zsigmond nagyon egyszerű lenne

Sztem nem lesz ő

2013. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
Meglepi lesz
2013. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
remélem is hogy vmi random lesz :D
2013. máj. 4. 19:30
 10/80 anonim ***** válasza:
na most kielemeztem még egy Mándy novellát, itt oda is volt írva a feladathoz, hogy háttértudás nem szükséges. kérlek Istenem, ilyen legyen benne:D
2013. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!