Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli Gáspár Református...

Zsuszan kérdése:

A Károli Gáspár Református Egyetemen mennyire szigorú? Milyen a diákélet?

Figyelt kérdés
Elolvastam a Bethlen Gábor kollégium házirendjét és az alapján elég szigorúnak tűnt...érdekelne, hogy esetleg aki ott lakik, tud-e nekem valamit mondani, vannak-e "kolibulik", van-e lehetőség kimenni éjszaka és hajnalban hazamenni?

2014. jan. 20. 19:33
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi, csak simán egyetem, elírtam :D
2014. jan. 20. 20:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire szigorú az egyetem? Először is melyik karra gondolsz? Én BTK-s vagyok, nagyon szeretem, egyáltalán nem érzékelek szigort. Nagyon laza és családias az egész, lévén, hogy kis egyetemről van szó, én nem is gondoltam volna, hogy ennyire szeretni fogom.

Persze nyílván szakfüggő is, mert minden szaknak van egy kis felügyelő tanár szerűsége, aki intézi a dolgainkat, a mi felelősünk például nagyon jó fej, tegezhetjük is, és még otthonról is válaszol a kérdéseinkre, tehát nem csak munkaidőben.

A diákok is mind jó fejek, senki nincs elszállva, max természetéből eredendően képzel magáról túl sokat, de hát olyan ember mindenhol van. Úgy értem, hogy nincs senkiben az a tudat, hogy elit egyetemre jár, ezért mindenki legyen odáig érte. Megy az összefogás is, facebook-os csoportokban megy a jegyzetcsere.

Kollégium terén nem tudok nyilatkozni, én bejárós vagyok, de vannak kollégista haverjaim, és ők még nem panaszkodtak egyszer se. Koleszos bulikról nem tudok, de nem is kérdezősködök utánuk, viszont mindig vannak külsős bulik, kocsmapartik, egyetemes szakestek, ismerkedő estek. Van közösségi élet, és emellé jön a partiarcok buliszervezése is, tehát nem fogsz unatkozni. :)

Én tényleg nagyon szeretem, minőségi oktatás, egyenrangú, nyitott emberkék.

2014. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, és ha azt vesszük, hogy az egyetemista buliknak nem 10-kor van vége, gondolom, a koleszosok is bejutnak a koleszba éjfél után, de persze biztos van valami szabályzat.

Keress facebook-on károlisokat, és faggasd őket, én is azt csináltam anno, amikor jelentkezési időszak volt. :)

2014. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél! A magyar szakot fogom bejelölni egyébként :)
2014. jan. 21. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:

én is magyaros leszek jövőre! :) és remélem koleszba is felvesznek

ha esetleg akarsz ismerkedni, írj nyugodtan :)

2014. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Én kolis vagyok,károlis.nyugodtan írjatok privát úzenetet,ha érdekel valami konkrét ;)
2014. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!