Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazgatásszervező vagy turizmu...

Igazgatásszervező vagy turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok a kettő közül? Nem tudok dönteni. :/

2014. jan. 21. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

csak ez a kettő játszik?

mert leginkább egyik sem


a turizmus szak könnyebb sokkal

nehéz elhelyezkedni, nincs sok lehetőség

bérek alacsonyak, be sem jelentenek

egy kivétel van: ha van alaptőkéd, és te irányítasz

vállalkozás indításával

és tudsz (nagyon jól) idegen nyelvet


igazgatásszervező: állami intézményeknél lehet vele dolgozni, de

inkább jogászt vesznek fel amúgy...


nézelődj még lehetőségek között szerintem

2014. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már ebből a kettőből kell választani, igazgatásszervező.
2014. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, én az igazgatásszervezőt elvégeztem, munkába is álltam vele, de kifogtam egy nagyon rossz helyet, inkább belevágtam még egy suliba, most a közgázt csinálom. Volt, aki továbbment mesterre, volt, aki utána elkezdte a jogot (az igazgatásszervező is jog, jog hátán), én a közgázban láttam lehetőséget. De nyilván nem mindenkinek opció, hogy több sulit is végezzen. Imádtam az igazgatásszervezőt, de szerintem egy kicsit túl általános. Sokszor van olyan, hogy kell szakirányos képesítés az ügyintézőnek, és akkor oda már nem jó. Én is azt javaslom, nézegess még kicsit.


A turizmus-vendéglátást ellenben egyáltalán nem ajánlom, van több ismerősöm is, aki egyrészt megszenvedett a két szakmai nyelvvizsgával, másrészt nem tudott elhelyezkedni utána se. Magyarországon a turizmus nem ölt akkora méreteket, hogy egy ilyen, évek óta topszaknak számító réteget eltartson, külföldön meg fogalmam sincs, milyen munkák vannak a szférában, és ott mennyit ér a papír, egyáltalán nézik-e.


Szóval ha a kettő közül kell választani, igazgatásszervező.

2014. jan. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy olyan közgázra mentem, ami szintén a közszféra pénzügyi részét oktatja, mert attól, hogy az első munkahelyem ilyen volt, még szeretnék hivatalban dolgozni.
2014. jan. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!