Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mintatanterv csak útmutató,...

A mintatanterv csak útmutató, vagy azt kötelesek vagyunk követni?

Figyelt kérdés
A BGF-KKK-ra járok, most vagyok első évfolyamos hallgató. A neptun rendszerben nem látom az összes tárgyat kilistázva, csak az adott félévre vonatkozó tárgyakat. Nem értem, a bolognai rendszernek nem az lenne a lényege, hogy úgy vehessem fel a tárgyakat ahogy én szeretném, ha az nem épül semmire? Azt mondták, hogy ha látnám is a tárgyakat kilistázva, akkor sem vehetném fel előbb, csak akkor amikorra a mintatantervben meg van hirdetve, és ezt törvény szabályozza...ez igaz???

2014. jan. 31. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a BGF-KKK-n belül milyen szabályozások vannak, de úgy generálisan ez nem igaz. Bármikor felveheted, de a diplomához előbb vagy utóbb teljesítened kell.


Viszont az még hozzátartozik, hogy nem kötelesek ősszel és tavasszal is meghírdetni a tárgyat, illetve a felvételhez az előkövetelményeket teljesítened kell. E kettő együtt már simán vezethet ahhoz, hogy igazából csak mintatanterv szerint tudsz haladni velük.


Amúgy próbáltad átállítani a neptunon belül a tárgyfelvételi kritériumokat? Lehet emiatt nem látod.

2014. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mindent próbáltam, már névről ismernek a TO-n, a HIR-en, sőt szerintem a rektorhelyettes is. Jogszabályokra hivatkoztam, a 200/2000. (XI. 29.)Kormányrendelet 4.§ (3)és a 8.§ (2), (3) bekezdésére, ők meg csak annyit válaszoltak hogy "ők így törvényesen jártak el", viszont semmilyen törvényre nem hivatkoztak. Ezért is gondoltam hogy megkérdezem, de akkor mégiscsak jól tudom. Akkor átbogarászom énis a suli szabályozásait. Sunnyogás szagát érzem :)


Köszönöm a választ!

2014. jan. 31. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!