Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészkarról vélemények?

BME Gépészkarról vélemények?

Figyelt kérdés
Eroteljesen gondolkodom hogy ide adom be elsore a jelentkezesem. Videken lakom jo tanulo vagyok viszont tartok tole hogy nagyon nagyon lennenek az elvarasok. Van valami tapasztalatotok vagy velemenyetek a temavak kapcsolatban? Mennyire nehez elvegezni az egyetemet? Van az embernek itt szabadideje?
2014. febr. 2. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon erős, azt hiszem mondhatom, hogy az országban itt az egyik 'legkeményebb' az oktatás, egy igazi türelemjáték, ahol nem szabad fel adni akkor sem ha már másodszor buksz meg a vizsgán, szóval igen nehéz elvégezni, szabadidőd max eleinte lesz, de akkor is rájössz, hogy bárcsak tanultál volna..:S
2014. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pfuu ez kicsit megremit. Nem szeretnek azert idegroncs lenni egy diplomaert...
2014. febr. 2. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a BME gépészmérnöki bizony nem könnyű. Igen jó alaptudásra és szorgalomra van szükség.

Rengeteg beadandó feladatra, gyakran éjszakába nyúló tanulásra számíthatsz, ha becsülettel akarod végezni.

Ha csak végigbulizod az egészet, akkor garantáltan 3 hónap után mehetsz innen, szórják rendesen az embereket.


Ha pedig csuszol valamiből, pl. matekból, akkor alapból a diplomád is csúszik, mert nem vehetsz fel ráépülő tárgyakat (pl. szilárdságtan), hanem majd csak kereszten (persze ha van kereszt...).

2014. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én most végeztem az első félévvel, 3 vizsgám volt, mindegyik meglett elsőre 2esre hálistennek. Viszont a szorgalmi időszakban, amiből meg lehetett bukni zh-n abból megbuktam, mindenből mentem pótra. 2 előtt soha nem feküdtem le, és talán 2hetente egyszer mentem bulizni. ez a bme gépész szak. energetikán jóval kevesebbet tanulnak, bár igazából minden a tanártól függ.
2014. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!