Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha nem megy a...

Mit csináljak, ha nem megy a töri, de 3 hónap múlva emelteznem kell belőle?

Figyelt kérdés

Teljes anyagrészekkel nem vagyok alapvetően tisztában. Nem vagyok hulye, de soha nem érdekelt a töri igazából. A másik nagy probléma, hogyha leulök tanulni, akkor pár nap múlva elfelejtek egy csomó mindent.

Most mit csináljak?


2014. febr. 7. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Könyvben szövegkiemelővel húzd ki a lényeget, illetve írj vázlatpontokat az egyes témakörökből. Nem kell a sok rizsa, tényleg csak vázlatpontok. Ha emeltre mész, akkor gyanítom úgyis tudsz logikus következtetéseket levonni, így elég csak ezeket megtanulni.
2014. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy "nem megy"?

Hányas vagy belőle?

2014. febr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy szerezz be emelt érettségire felkészítő könyveket

és nézegesd azokat is

2014. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha soha nem érdekelt a töri, minek emeltezel belőle? El nem tudom képzelni, hogy fegyvert fognak a fejedhez és kényszerítenek..
2014. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem olyan tárgyat választottál emeltnek, amit szeretsz és könnyen tanulsz? A történelem szakon kívül mindenhol választható más tárgy is, amit emelt szinten teljesítesz. Feltételezem, hogy nem történelem szakra szeretnél menni, ahol ez az elvárás. Máshol meg választható más tantárgy is!
2014. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ötös vagyok belőle, de nem mondanám cseppet sem stabil tudásnak.

Amit szeretek, azt nem fogadnák el oda érettséginek.

Pénzugy és számvitelre akarok jelentkezni. Oda muszáj vinni a matekot, és mellé vagy törit, vagy nyelvet. Ha angolból megyek, nem számítják a felsőfokú nyelvvizsgámat. Akkor már megkockáztatom a töri emeltet, mert ha minimum megírnám 60%-ra, akkor előrébb lennék pontszámilag. Matekból semmiképpen nem megyek emeltezni, mert abból könnyen meglenne a 100% köruli eredmény középszinten. A gond, hogy itt még nagyobb szakadékot érzek az emelt meg a középszint között, mint a törinél.

2014. febr. 8. 11:38
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Nem tantárgyak alapján választok szakot, hanem aszerint, hogy mit szeretnék később csinálni az életem folyamán. Ehhez viszont képes vagyok áldozatot hozni.
2014. febr. 8. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:
A matek emelt és a közép szint között tényleg nagyon nagy a különbség, de a töri emelt annyira nem vészes. 3 hónap rengeteg idő. Van megadva az emelt töri írásbelijéhez tematika, ami alapján tanulhatod könyvből és a jegyzeteidből. Ez kb az anyag 70-80%-a. Annyival nehezebb a középnél, hogy itt négy esszé van. 80% körül mindenféle gond nélkül lehet abszolválni, de a 90% sem nehéz.
2014. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!