Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZE gépészmérnökiről, közleked...

SZE gépészmérnökiről, közlekedésmérnökiről, járműmérnökiről mondana valaki valami véleményt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl.


1. Melyikkel lehet legkönnyebben elhelyezkedni?

2. Melyik a legkönnyebb?

3. Milyenek a tanárok?

4. aki már ott tanult mi a véleménye az egészről és nem bánta-e meg? :-)


aki esetleg másik egyetem hasonló szakjáról szeretne írni azt is örömmel fogadom :-)


Most szeretnék ezekre jelentkezni csak a sorrendet még nem tudtam eldönteni, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre!



2014. febr. 11. 22:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hova jöttél végül és mik a tapasztalatok? :)
2016. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Többnyire egyetértek az előttem szólóval.


A gépész és a jármű nagyon közel van egymáshoz. A járműmérnök gyakorlatilag egy speciálisabb gépészmérnök, ennek minden előnyével és hátrányával (, ugyebár ami az általánosabb-egyedibb képzéseknél elmondható). Közel hasonló nehézségűek. Általában egy gépész hallgató azt mondja, hogy az ő szakja a nehezebb, egy járműves hallgató pedig, hogy az övé.


A közlekedésmérnök már egy kicsit másabb. Amíg nem volt külön járműmérnök, addig jobban hasonlított a mostani járműmérnökire, azonban amióta az van, egy kicsit változtattak rajta. A közlekre lehet mondani anélkül, hogy bárkiben nagy indulatokat váltanék ki, hogy könnyebb a fenti kettőhöz képest. Kevesebb benne a műszaki tárgy, és szerepet kap benne a logisztika, közlekedési rendszerek.

2016. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Gépészre jelentkeztem anno, mivel előtte leraktam egy két éves (okj-s, de a sze-n oktatott) fsz-t menetrend szerint, tehát semmi csúszás... szakdolgozat védés után úgy gondoltam, hogy ezt folytatom magasabb szinten sőt még krediteket is beszámolnak... na most ez így eddig ok, csak ha a gépészt elvégezném, akkor a 2 éves kárba megy idézőjelben... később jutott csak eszembe, hogy a másik kettő közül értelmesebb lett volna mert így akár két végzettségem lenne...

1. év után elgondolkoztam az átjelentkezésen, de mondom már késő... hát így visszagondolva 1 év után még nem lett volna késő és most így utolsó lehetőségként jelentkezek közlekedésmérnökre... azért mondom, hogy utolsó mert különben kifutok az állami felévekből, így is az utolsó pár félév fizetős lesz... van esetleg valakinek ötlete, hogy átjelentkezés vagy újrafelvételizzek? Elvileg a sze-n ha most hallgató vagyok és befejezem, de jövő félévben beiratkozok, akkor folyamatosnak tekinthető és nem kell visszafizetni semmit (feltéve ha elvégezem az újat)... igaz mondjuk hogy kb. 45-50 kredit átvihető közlekre, tehát max. 6 félév elég kell, hogy legyen..... ti mit ajánlotok?

2016. febr. 10. 18:12
 14/14 A kérdező kommentje:
Most tavaszra értettem a gépész befejezését...
2016. febr. 10. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!