Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a középiskolai...

Mi értelme van a középiskolai felvételi rangsor cserének?

Figyelt kérdés
Nem az számít, hány pontot szereztem? Ha pl. a 3. helyre írt suliban elértem a felvételi ponthatárt, és az első kettőbe nem vesznek fel, akkor is bekerülök a 3-ba, nem? Miért kellene az első helyre beírnom? Hátha van esély a másik két erősebb suliba?

2014. febr. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem neked találták ki, hanem annak, aki esetleg bejuthat több helyre is.
2014. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha mondjuk, nem azt írtad első helyre amit szerettél volna, mert azt hitted nem kerülsz be, akkor erős felvételivel beírhatod első helyre, a jobb sulit.

Másrészt, hogyha a felvételije valakinek rossz lett, akkor első helyre tudja beírni azt ahova bekerülhet(- a gyengébb iskolát), ezáltal később elmondhatják az iskolák, hogy jaj, de szuper, a legnagyobb százalékot felvették oda amit elsőnek jelölt. Igazából én nem láttam értelmét.

2014. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na igen, a másodikra nem is gondoltam...
2014. febr. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!