Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A továbbtanulással kapcsolatba...

A továbbtanulással kapcsolatban, a májusi sorrendváltoztatás lehetősége miatt tenném fel a következő kérdésem. Jól döntöttem? Help me, please. :D (többi lent)

Figyelt kérdés

1. ELTE-társadalmi tanulmányok, 2. NKE-közigazgatás-szervező, 3. BGF-nemzetközi gazdaság

Így jelöltem be. Érdemes rajta változtatni? Leglényegesebb szempont a friss diplomásként való elhelyezkedés + fizetés, illetve helytállás külföldön. A 2. és 3. hely levelezős, tehát a levelezős szakról is érdekelnének a személyes tapasztalatok, vélemények. Sokkal nehezebb-e elvégezni,illetve be lehet-e járni a nappalisok óráira?



2014. febr. 26. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak nem teljesítesz nagyon jól, számos kutatást és projektet magadra rántva suli alatt, akkor egyikkel sem hiszem, hogy túl rózsás az elhelyezkedés szakmán belül. Külföldön végképp nem, kivéve, ha mint mondtam, szakmai gyakorlattal érkezel a munkaerőpiacra, mert akkor nagy előnyöd lesz a többtízezer egyéb ilyen végzettségű céltalan józsival szemben.
2014. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A BGF-et raknám előre
2014. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik állami melyik fizetős?akkor könnyebb tanácsot adni..,majd leírom miért ha megírod melyik milyen finanszírozású
2014. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért akarnál levelezőre menni?

Ha társadalomtudományokból tudnál nappalira is

Nem értem

2014. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van már érettségid?
2014. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az ELTE-ANA, NKE-ALA, BGF-ALK. Azért levelezős 2 szak, mert nappalira nem vennének fel, és ráadásul tudnék még mellette dolgozni is
2014. febr. 26. 23:23
 7/10 A kérdező kommentje:
az ELTE-ANA, NKE-ALA, BGF-ALK. Azért levelezős 2 szak, mert nappalira nem vennének fel, és ráadásul tudnék még mellette dolgozni is. Nem érettségiztem még, most fogok májusban.
2014. febr. 26. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy csak most fogsz érettségizni.

Akkor valójában csak 2 szakra jelentkeztél, nem 3 szakra, ugyanis, az NKE közigazgatás-szervező ALA képzés érvényes jelentkezés feltételeinek nem felelsz meg.

Nem figyelted meg, de

"A közszolgálati ösztöndíjas (ALA) közigazgatás-szervező szakra a 148/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet 11. § (1) b) bekezdésében meghatározott tanfolyamot megkezdett (vagy már bizonyítvánnyal rendelkező) hallgatók jelentkezhetnek, a munkáltató támogató nyilatkozatával. A hallgatói jogviszony létesítésének feltétele a tanfolyam elvégzését igazoló bizonyítvány megléte és a kormánytisztviselői vagy köztisztviselői jogviszony fennállása."

Ezekkel értelemszerűen nem rendelkezhetsz, úgyhogy ezen a jelentkezési helyeden nullázni fogják a pontjaidat.

Egyébként a maradék kettőből akkor már a BGF a sokkal jobb, de véleményem szerint ha normálisan nappalin jelölted volna a közigazgatás-szervezőt az NKE-n azzal jártál volna a legjobban. Sok a lehetőség az NKe-n..én már csak tudom, mert vidéki egyetem igazgatásszervező szakán végzek éppen levelezőn, de fiataloknak akinek van angol nyelvvizsgája rengeteg a pályázati lehetőség még képzés ideje alatt, pl. eu adminisztrációban is, és minisztériumokban is.

2014. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a tököm az a társadalmi tanulmányok?

Tanulj inkább valami normális szakmát...

2014. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ajj, akkor ezt nagyon elbaltáztam. :S Pedig utána olvastam, és csak a bűnügyi-végrehajtóra írt valami hasonlót. Hát ez remek.

Köszönöm a válaszokat! A levelező szakokról jöhetnek még személyes tapasztalatok/vélemények!

2014. febr. 27. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!