Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova kell járnia annak, aki...

Hova kell járnia annak, aki politikus akar lenni? Milyen tantárgyak szükségesek?

Figyelt kérdés
Úgy,hogy az emberek szemében ne hülye legyél. Sajnos hallottam már olyanról is,akinek még érettségije sincs. Hogy lehet ez? Érettségivel is ki lehet törölni. (elvileg)
2009. dec. 14. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sok jogász politikus...tudják hogy kell törvényesnek látszódva átverni az embereket
2009. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
alap legyél valamilyen párt tagja ennyi.
2009. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A parlamenti képviselőséghez vagy valamilyen párt vezetőségi tagjának nincs előírva iskolai végzettség, csak a választók illetve az adott párt belé vetett bizalma.
2009. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pl: ELTE,Corvinus,Debreceni egyetemen hova kell járni? Milyen szakra?
2009. dec. 14. 20:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy nincs olyan, hogy kell. Női szabó vagy kertész is lehet parlamenti képviselő. Elég szerencsétlen is lenne, ha a 380 vagy mennyi ember mind ugyanazt a foglalkozást űzné. De a legtöbben jogászok.
2009. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem,akkor úgy kérdezem,hogy melyiken lehet politikusnak tanulni? (tudom,sok jogász,közgazdász is van a parlamentben.Azt, hogy politikus legyen valaki,hol lehet kitanulni?)
2009. dec. 14. 21:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval úgy értem: Hova érdemes?
2009. dec. 14. 21:02
 8/14 anonim ***** válasza:
A politikus szakmát nem tanulják. Csak csinálják. A politikai karrierednek semmi köze nincs ahhoz, hogy hol végeztél. Egyébként van olyan, hogy politológia szak, de az inkább mások politikáját elemzi, mint a magáét űzi.
2009. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is valahogy így gondoltam. Sajnos nem tudom hova menjek tovább. Még azt sem tudom mit akarok. Ez nagy probléma 17évesen? Ami közel áll hozzám: fizika,történelem, kicsit matek. Magyarból se vagyok rossz,de azt nem szeretem.
2009. dec. 14. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Inkább a fizikára állj rá, természettudományos szakemberekre van szükség (meg bekerülni is könnyebb), nem bölcsészekre.
2009. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!