Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honvédelmi szakközépiskola,...

Honvédelmi szakközépiskola, iskolaváltás lehetséges?

Figyelt kérdés
A Gábor Dénes Elektronikai Műszaki Szakközépiskola és Kollégium( [link] szeretnék átjelentkezni, most elég erős és nagy múltú gimnázium 9. évfolyamos tanulója vagyok. Év végén lehetséges lenne -e átjelentkeznem a fent említett iskolába ? NAgyon régi álmom, hogy katona lehessek, igazából amióta az eszemet tudom, sosem akartam más hivatást. A kondícióm elég erőst, lassan 10. éve folytatok küzdősportot. A fegyverekről, hadviselésről, harcászatról elég sok mindent tudok, műszaki adatok, általános ismeretek. Mivel szakközép, alaptantárgy a Katonai alapismeretek, ebből később vizsgáznom kell ? Tényleg minden vágyam, hogy katona lehessek, és egy ilyen iskola, a mindenem. (Most 16 vagyok, angol 0.osztályt végeztem.)

2014. ápr. 6. 14:24
 1/3 reptoid ***** válasza:

Attól, hogy elmész oda, még nem leszel katona.

Attól sem leszel, ha leérettségizel katonai alapismeretekből.


Akkor leszel katona, ha elmész szerződésesnek egy toborzóirodába. A másik verzió, hogy maradsz a jelenlegi gimidben, szépen teszel egy csudi jó érettségit (amire ott sokkal nagyobb esélyed van, mint a gábor dénesben), jelentkezel a NKE-re, 4 évre pedig augusztus 20-án hadnaggyá avatnak.


Ha minden álmod a katonai alapismeretek érettségi (sok haszna nincs azzon kívül, hogy számodra érdekes dolgokról tanulsz), akkor is maradj a jelenlegi gimidben, mondd meg az igazgatódnak, hogy te akarsz ilyen érettségit, ő meg majd a másik gábod dénes igazgatójával megdumálja, hogy adnak neked egy vendégtanulói jogviszonyt, te meg ezt az 1 órát tanulhatod ott, érettségizhetsz belőle.


Ne menj el a gimidből, jobban jársz!

2014. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tanácsod.

Már döntöttem -e téren. Elméletben lehetséges egy ilyen iskolaváltás, évismétlés nélkül vagy nem?

2014. ápr. 6. 20:25
 3/3 reptoid ***** válasza:
Lehetséges persze. Ezt mind a leendő sulid igazgatójával kell megdumálnod. Szerintem még tapsikolni is fognak érted, ha tényleg valamelyik jó gimiből mész, és ott nem bukdácsolsz. Aminek persze oka van, de hát én már elmondtam a véleményem, a döntés úgyis a tied :D
2014. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!