Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem fejezhetem be a...

Abalen kérdése:

Miért nem fejezhetem be a dolgozatomat akkor sem, ha tudom a kérdésekre a választ?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve, arról lenne szó, hogy a mai napon (többször is előfordult már)kis dolgozatot írtunk Földrajz órán, de nem tudtam befejezni, mert 30 perc után a tanár össze szedte a dolgozatot. És kérelem ellenére sem folytathattam, pedig tudtam.


Balkezes vagyok (ha ez számít valamit), és kicsit lassabban írok alapból, a kérdésekre meg részletesen kifejtettem a választ, és az utolsó 3 feladatot nem tudtam befejezni.


Emiatt a dolgozatom 1-2 jeggyel is lehet rosszabb. Ami szerintem nem hiteles/igazságos, mert az anyagot tudom, de nem hagyták azt, hogy befejezhessem a munkámat, ilyenkor mi a teendő?


Van papír arról, hogy lassabban írok/dolgozok, meg, hogy adjanak több időt egy picit, de nem is foglalkoznak vele.

(Igaz, csak matekra írták meg ezt a papírt.)


Most mi tévő legyek?

Milyen megoldás van erre?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. ápr. 7. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A dolgozat időre megy, előre megmondják hány perced van, ha nem sikerül, nem sikerül.
2014. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakorolj gyorsabban írni, akkor is ha csúnyább, talán idővel leesik a tanárnak.

Ne fejtsd ki túl részletesen.

Nem tudom, hány éves vagy, talán csak általános iskolába jársz, de tényleg tanulj meg gyorsabban írni, középsuliban sem árt, egyetemen pedig pláne. Ott meg tuti nem várnak rád.

Ha matekra adták, akkor meg simán lehet gondolkodásodra fogni, anélkül, hogy tudná bárki, hogy lassan írsz...

2014. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha előre mondta, hogy 30 perced lesz rá, akkor nincs mit tenni. Egyébként meg kezdj hozzászokni, hogy hiába a balkezesség, neked is ugyanúgy kell teljesítened, mint a többieknek. Általános és középiskolában még lehet nyavalyogni, hogy ilyen meg olyan problémád van, de utána senkit sem fog érdekelni sem a felsőoktatásban, sem a munka világában.
2014. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Középiskolába járok, 10. osztályos vagyok. Azt nem mondta előre, hogy hány percet lehet írni. Csak egyszer döntött és összeszedte mindet, mert a többség kész volt, és hát haladjunk az anyaggal. Amikor ma még lesz vele egy plusz óránk.


Én gyakorlatias vagyok egyébként. Fejbe megtervezem, s végrehajtom/megvalósítom. Gyakorlatilag bármit, bármilyen téren. Azt, hogy lassabban írok arról nem tehetek, ilyen vagyok. (Gyorsírás --> Olvashatatlan nálam, akkor meg azért kapok egyest, mert nem bírja kiolvasni-jártam már így.)


Tanultam Svédországban 2 évet, ott tudtak várni. És mindig jól teljesítettem. Itthon meg nem. Érdekes!?

2014. ápr. 7. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak matekra írták meg a papírodat, akkor az csak a matek órákra vonatkozik!!!! (dyscalkuliás vagy?)
2014. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NEm valószínű, hogy gyakorlatias vagy. Nekem is vannak ilyen osztálytársaim ( 2) írnak két oldalt ötös lesz, írok 34/ oldalt és nekem is ötös, naháááát. Szóval a lényeget írjad.


Elég gyerekes példa de, pl azt nem kell leírni hogy Petőfi január 29 . én négy órakkor a babgulyásba két csipettel több sót tett stb.

2014. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
ne aggódj attól,hogy lassabb vagy még lehet tökéletes munkád felnőtt korodra lehetsz kutató,mérnök,orvos bármi az érettségire úgyis rengeteg időd lesz. Nem számítanak a jegyek annyit,mint ahogy gondolod a tudás a lényeg. Persze próbálj sokat jegyzetelni otthon hogy gyakorold a gyorsabb írást :)
2014. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdezőnek: Nem tudom pontosan mi a szakkifejezése, azért van papírom matekból, mert az összeadás és szorzás kiválóan (átlag felett megy, fejben is meg minden.), de a kivonás és osztást a mai napig nehezen megy.



Köszönöm a válaszokat. :)

2014. ápr. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!