Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén már nem lehet ősszel...

Idén már nem lehet ősszel érettségizni? Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés
Tudom, kevesebb pénzbe kerül, meg kevesebb a baj vele, de akkor is kicseszés.
2014. ápr. 20. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt hallottam. Nem tudom miért jó ez nekik.. De legalább 1-2 évvel szólhattak volna előtte, mert én előre elterveztem, hogy németből 2014 ősszel szeretnék középszinten érettségizni, 2015 májusában pedig emelt szintezni. Ha hamarabb szóltak volna akkor 2014 májusára hozattam volna előre a közép szintűt. De így már nem is biztos, hogy neki merek vágni 2015 májusában az emelt szintűnek, mert mi van akkor ha szarul sikerül... Kapják be!!

Neked is voltak hasonló terveid, hogy kiírtad ezt a kérdést? :)

2014. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert egy katasztrófa volt ősszel szervezni az érettségit. Tanárok mondták.
2014. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában nem igaz, csak nem mindenkinek és nem mindenhogyan lehet érettségizni. Pontosan mit szeretnél csinálni, és hol tartasz most, hányadikos vagy?


Egyébként szóltak időben. Ez nem most derült ki.

2014. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs mögötte ideológia, pénz van mögötte.
2014. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekünk múlt héten szóltak.

Előrehozott érettségire pedig eonok óta kellett jelentkezni.

Lehet, hogy nektek már hamarabb szóltak, de nekünk tényleg csak múlt héten. :(

2014. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2012-ben szóltak, ugyanis akkor módosították ezt a jogszabályt, azaz legalább két éve. De ha nem pontosan emlékszem, akkor még régebben.

Az más kérdés, hogy neked személy szerint mikor szóltak a tanáraid és miért. A kormánynak nem dolga, hogy minden tanulónak levelet küldjön a jogszabályváltozásokról, de ez legalább két éve publikus volt és bárki tudhatta. Akkoriban a sajtóban is szó volt róla.

2014. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Értem. Mondjuk azért a kedves iskolavezetőség szólhatott volna, hogy "Hé parasztok most lehet utoljára előrehozni az érettségit, aki akar jelentkezzen!" vagy valami hasonló. Na mindegy, ez a vonat már elment (legalábbis nekem)..
2014. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez az igazgatóság meg a szaktanárok feladata. Sajnálom, hogy így jártál.
2014. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, B tervem is van szóval nem történt nagy tragédia.

Érdekesnek tartom viszont (ugyanis utánaolvastam), hogy szintemelőt lehet tenni. Ez meg azért pont ellentmond annak, hogy azért nem szerveznek előrehozott érettségit, mert nincs pénz. Lehet, hogy egy adott városban 10-15 ember fog szintemelőt tenni. Ezért a 10 emberért pedig megszerveznek egy komplett érettségit. Ha meg középszintűt is lehetne tenni, akkor lehet, hogy egy városban 150-200 diák is előrehozatná.. Tök logikus, hogy inkább 10 emberért szervezzenek egy érettségit.. Na mindegy fölösleges ezen tovább elmélkedni, a kormány tudja mit csinál (reméljük :D).

2014. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy nincs pénz, egy leegyszerűsített magyarázat, amit nem a kormány mondott, hanem a GYIK egyik kommentelője, és ennek megfelelő forrásértékkel rendelkezik. Szerintem ez egy lehetséges részigazság.

A középszintű és az emelt szintű érettségi szervezése jelentősen eltér egymástól.

Az őszi érettségin nemcsak szintemelő és előrehozott van, hanem mind a hét (illetve idéntől az előrehozott nélkül a másik hat) fajta érettségi.

2014. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!