Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE anglisztika szakról és milyen tantárgyakat érdemes ott felvenni?

Figyelt kérdés
most fogok érettségizni, angolból emeltezem és németből közepezem, ezeket duplázom. eddig egyik megcsinált érettségi sorom sem volt 90% alatt, ezen kívül van 90 többletpontom, tehát a bejutással (remélhetőleg) nem lesz gond. szeretnék minél több véleményt meghallatni, tanításról, vizsgákról, közéletről, bármiről :) előre is köszi a válaszokat!:) 18/L

2014. ápr. 23. 18:52
 1/8 acelsziv ***** válasza:
5%
egy semmirekellő szak a sok közül. Mekibe még fölvehetnek vele akár kasszásnak is...
2014. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor, ha nem lett volna egyértelmű a leírásból: olyanoktól szeretnék véleményt, akik oda járnak, vagy oda készülnek. úgy veszem le a válaszodból, hogy neked semmi közöd az anglisztika szakhoz:) de köszönöm az építő hozzászólást:)
2014. ápr. 23. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Oda jártam, szerintem nívós szak, jók a tanárok. Kedves első válaszolónak üzenném, hogy még a diplomám nincs meg, de már most bőven megkeresek annyit, amennyiből kényelmesen meg tudok élni. Mellesleg megszakadnom sem kell érte. Ennyit a 'mekiszakról'.
2014. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a 3-as válaszolónak!! :))
2014. ápr. 23. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, és sok sikert az angol kultúrában, nyelvben, nyelvészetben és irodalomban való elmélyülésben:)
2014. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sashaliness válasza:
100%

Szintén oda járok, bár én csak most fogom befejezni az első évemet. Annó amikor érettségiztem, én is folyton megkaptam, hogy büfészakra jelentkezek. Szerintem nem kell hogy ez befolyásoljon, attól nem leszel boldogabb ha megszakadsz egy mérnök szakon, mert nem érdekel, nem értessz hozzá, vagy a szíved másfelé húz. Erről ennyit.

Én nagyon szeretek oda járni, a tanárok valóban nívósak, szerencsére már az első évben találkozol (és kötelezően!) fel kell venned tantárgyakat olyan professzoroknál, akiket élvezet hallgatni és tanulni tőlük. A vizsgaidőszak valóban nem annyira megterhelő, mint egy orvosi karon,kevesebb vizsgát is teszel, de szerintem ez nem meglepő. Itt is lesz egy-kettő tanár, aki majd megpróbál megszivatni, meghúzni, néha bukni is fogsz, nembaj, akkor elmész még egyszer. Ez szerintem inkább az egyetemi élet velejárója, mint hogy mennyire nehéz szakon tanulsz.

Először talán nem látszik, de rengeteg irányba lehet majd indulni: a későbbiekben választhatsz magadnak minort (ez lehet egy másik nyelvszak, de akár magyar, töri, bármi amivel párosítod az alapszakodat. Lényegében egy második szakot végzel el gyorsított és egyszerűsített formában.) Ha ez nem tetszik, vannak specializációk ( angol az EU-ban, médiában, üzleti életben, színházi életben), ezek direkt egy adott területre készítenek fel, és már az elvégzésük alatt kötelező gyakornoki munkával társulnak. Ha ez sem tetszene, összeválogathatsz magadnak különböző angol nyelvű órákat, hogy a végén le tudj diplomázni. Ha meg lediplomáztál, még mindig elmehetsz MA képzésre, tolmácsnak/fordítónak/stb. Szóval rengeteg a lehetőség, ha jól használod ki, lesz munkád is, csak rajtad múlik. Az Erasmus programok hasznosságáról nem is beszélve...:)

A társasági élet elég nyüzsgő, folyamatosan vannak programok, előadások pluszba, amikre be lehet ülni, és bölcsészbulik havonta egyszer minimum, de inkább háromszor. (: Sok barátságot lehet kötni, a gólyatábor és az utána következő gólyaprogramok összekovácsolják a bandát, na meg a vizsgaidőszak pláne. :D Egyedül biztos nem maradsz, sőt, anglisztikán 200 felett vagyunk idén is, úgy hogy lesz kivel ismerkedni.

Nem kell tőle félni, lehet utána boldogulni is, én mindenkinek ajánlom aki megkérdezi tőlem hogy milyen. A felsőbbévesek nagyon segítőkészek, a tanárok szintén. Ha van még kérdésed nyugodtan írj. :)

2014. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ, igazán kielégítő volt!! :) egyelőre nem jut eszembe semmi kérdés, de ha lesz akkor feltétlenül írok :) még egyszer köszönöm a segítőkészségedet :)
2014. ápr. 27. 23:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, kérdező bejutottál? Hogy tetszik?

Csak azért kérdem, mert most én vagyok ugyanabban a cipőben, mint anno te. :)

2016. jan. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!