Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-PSZK: milyen, valóban...

BGF-PSZK: milyen, valóban olyan rossz, amilyennek mondják?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 10:47
1 2
 11/12 bölcsbagoly911 válasza:
51%

Én a BGE-PSZK-ra járom távoktatásra erre a szakra.

Néhány megjegyzés:

- a gazdasági matematika 1-2 tárgy a képzés központi része. Szórótárgy, sokan buknak belőle, és természetesen tárgyak épülnek rá, hogy sokan csússzanak és így többet fizessenek

- a Gazdasági matematika anyag ott kezdődik, ahol a középiskolai matek végetért. Az oktatók feltételezik hogy mindenki vágja az érettségire szükséges matek tananyagot, ezt veszik alapul

- gazdasági matematikát egyformán kérik számon a gazdálkodás-menedzsment és a pénzügy-számvitel, valamint a nappalis és a távoktatásos hallgatókon

-tehát csak akkor vágjon bele valaki, ha úgy érzi hogy ő keni vágja a középiskolás matek tananyagot, egyébként pénzkidobás (210E egy félév)

- hiába vannak jó, értelmes és izgalmas tárgyak(pl:vállalkozásgazdaságtan), ha a matek nem fog menni, az egész képzésnek lőttek

- ha mégis úgydöntesz hogy mész, magántanárnál jó egy évvel a tanévkezdés előtt kezd el átnézni a matekot, hogy menjen mire elindul az oktatás

- Mellesleg a BGE-PSZKnál szervezetlenebb, elhanyagoltabb felsőotatási intézményt én még nem láttam Magyaroroszágon, senkinek sem javaslom

2016. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

bagolykám, nem vagy valami bölcs... :)


nemrég diplomáztam le, és most járok oda mesterre, szóval hagy védjem meg az iskolámat...


igen, a gazdmatek 1-2 tényleg nehéz, de nem lehetetlen felkészülni a vizsgákra..., csak fenék kérdése, hogy mennyit vagy hajlandó készülni rá, akinek meg ennyire nem megy a matek, az ne menjen olyan szakra, ahol alap a matek

rengeteg lehetőség van felkészülni a vizsgákra, vannak iskolán belül és kívül szervezett szeánszok, ahol szépen fel lehet készülni a vizsgákra, ha egyedül nem megy

max csak két tárgy épül rá, a stat2 és az egyik számteches tárgy (de a kettőt talán már egybe is vonták)

azért azt meg valljuk be, sokan azért buknak meg gazdmat 1-2-n éveken keresztül, mert nem hajlandóak leülni megtanulni, ezt pedig nem nagyképűségből írom, mivel én is megszenvedtem ezzel a kettővel

illetve, vannak ezeknél nehezebb tárgyak is (stat2, vállpü 1-2, adózás, püsz 1-2, az utolsó félév tárgyai)


ha valaki rendesen tanul, készül a vizsgákra, nem lehetetlen időben elvégezni, erről élő példa vagyok én és még sok száz társam, akikkel együtt lediplomáztunk


ha pedig nem felel meg az épület az ízlésednek (bár az emberek nem a külcsín miatt választanak oktatási intézményt...), akkor el lehet menni máshova, azt azonban még hozzátenném, hogy egyáltalán nincs elhanyagolva...

ami pedig a szervezettséget illeti..., máshol sem fényesebb a helyzet, és ez volt az első év, hogy ekkora volt év elején a fejetlenség, de gondolom nem járhatsz olyan régóta oda, ha még csak az első két féléves tárgyakat tudtad felsorolni

2016. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!