Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » EMELT TÖRI érettségi? Kinek...

EMELT TÖRI érettségi? Kinek hogy ment? Csak én érzem katasztrófának az első részt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 18:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
nem mész át,mivel a szóbelin is el kell érni legalább 14%ot
2014. máj. 8. 20:35
 32/61 anonim ***** válasza:
60% körülire teszem az írásbelit. Ebből még lehet 76% max szóbelivel.
2014. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
azért max szóbelit iszonyat nehéz összeszedni.
2014. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
miért nehéz összeszedni?:O
2014. máj. 8. 20:52
 35/61 anonim ***** válasza:
Akikkel én beszélgettem azt mondták, hogy a szóbeli nekik felhúzta az érettségit, remélem, hogy így lesz...
2014. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim válasza:

Nos, Én bátran kimerem jelenteni, hogy ez az eddigi első részek legnehezebbike volt.

Érettségi előtt nem bíztam semmit a véletlenre, 2005-től kezdve az összes emelt szintű történelem érettségit megoldottam az idegen nyelvűekkel együtt (persze magyarra lefordítva). Átlagosan 30-40 perc alatt megírtam mindet(!) minimum 80%-ra.

Na, neki is indultam az írásbelinek, remélve egy 80-90%-ot.. De sajnos ahogy néztem a megoldókulcsot, örülök ha elérek egy 60-70%-ot..

Összességében az idei első rész katasztrófa volt.

A 3. feladat c részével mar meggyűlt a bajom, aztán miután megláttam a '48-as forrásokat.. Ekkor már éreztem, ez nem a megszokott szintű emelt töris feladatlap.. De a kedvencem mégis csak a nyugdíjrendszeres kördiagram volt, ami lényegében egyáltalán nem kapcsolódik a történelemhez, ráadásul a Fidesz álláspontját kellett leírni -megoldásként- kereken..


Én remélem szóbelin tekintettel lesznek az érettségiztető tanárok az idei érettségi nehézségére és ahol tudnak ott segítenek majd..


Sajnos Én azt szűrtem le az idei érettségikből, hogy a Fidesz egyértelmű célja, hogy minél kevesebben jussanak be felsőoktatási intézménybe.. És eddig ahogy látom mindent meg is tettek (gondolok a matekérettségire) ennek érdekében...


Végezetül sok szerencsét Mindenkinek a szóbelire!:)

2014. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

Kedves utolso,

Bar sok mindenben egyetertek, a felveteli soran elote meghatarozzak a letszamot vagy keretszamot, a felvi pontokat ehhez fogjak igazitani, es nem forditva tortenik ahogy te gondolod. Ha atlagosan 40% az erettsegi, akkor is x embert vesznek fel, ha 90% akkor is x-et.

De valiban kerdeses, miert is kerul az erettsegibe a nepesseg novekedes, emancipacio, ciganysag vagy nyugdij kerdes...

2014. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
A magyar érettségi pont nem ezt bizonyítja, hogy azt akarják h minél kevesebben legyen a felsőkoktatásba...
2014. máj. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:

37-es!

És akkor ki fogja a keretszámokhoz igazítani a pontszámokat???


38-as!

Nem tudom... szerintem az már túl feltűnő lett volna mindenkinek ha ezt a töri-matek érettségi színvonalát hozzák még magyaron is..

A magyar érettségi nehézségéről meg Én hallottam már olyat, hogy valaki azt mondta nehéz mások meg azt, hogy könnyű volt.. Itt elég erőteljesen megoszlanak a vélemények, viszont ez a matekról és a történelemről nem mondható el.. Azokra érdekes módon mindenki azt mondta, hogy nehéz volt..


A másik pedig az, hogy a tavalyi pontszámok után Orbán csak annyit reagált, hogy így nem kihívás senkinek bejutni a felsőoktatási rendszerbe..

Na, ebből mire következtetnél???

2014. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

Ez ugy zajlik, hogy az egyes egyetemeknek elore korlatos mennyi allami tamogatottat vehetnek fel. Ebbol volt botrany is, pl. elte ajk-n mar csak ngyon keveset akartak felvenni.

A felvi rendszereben megvan, hogy ki hova jelentkezett, ezeket osszesitik egyetem-kar-szak szerint, majd ennek a listanak az elso x emberet (x elore meghatarozott keretszam) felveszik. A ponthatar pedig az x. ember pontszama lesz.

Ha mindenkinek egysegesen nehez volt az erettsegi akkor senki sem kerul elonyosebb helyzetbe. Ugyanezert nem ertem az angol listening koruli felhaborodast... Ha mindenki ugyanolyan bena volt, akkor senki sem szenved hatranyt.

2014. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!