Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire kell odafigyelni informat...

Mire kell odafigyelni informatika érettségin?

Figyelt kérdés
Pénteken érettségizem infóból középszinten. Nagyjából tudom, hogy mit kell csinálni, de az a baj, hogy nem nagyon foglalkoztunk infón érettségis feladatokkal. Egy weblapszerkesztést, egy szövegszerkesztést meg egy adatbázis kezelést csináltunk meg, ráadásul a szövegszerkesztésnél pont nem voltam ott annál a résznél, amikor olyat csináltak, amit nem tudom, hogy kell (az oldalszámozásnál valami mintát kellett odatenni), az adatbázis kezelőnél meg pont az én gépemmel volt a gond, úgyhogy nem is teljesen én csináltam meg a feladatot, hanem másolva lett, hogy folytatni tudjam... Power Point-ot egyáltalán nem gyakoroltunk, habár azt mondta a tanárunk, hogy fogunk még azt is. Én meg nagyon régen használtam azt a programot, de iskolában talán még soha. Annyit tudok még, hogy UTF-8 kódolást kell beállítani, importálni kell könyvtárból a szöveget, figyelni kell, milyen néven mentsük el, és hová. Lehet, hogy más is el lett mondva, de nem nagyon emlékszem már, mert "régen" volt, és sajnos nem értem rá az infóval foglalkozni, és csak reménykedem, hogy emlékezni fogom mindazokra, amit a tanár, ha nem is sokszor, elmondott, meg ahogyan a feladatokat csináltuk. Esetleg valaki el tudná mondani röviden, mire figyeljek oda, és mit hogy csináljak? Azt megköszönném! :) Ja, és Microsoft Word/ Excel/ Power Point/ Access/ FrontPage és Paint.NET programokat használunk majd. Az utóbbi hármat életemben akkor használtam először, amikor gyakoroltunk. :/

2014. máj. 11. 22:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm megint :) Nos, nem a mai volt a legkönnyebb infó érettségi szerintem. Remélem, azért nem szúrtam el nagyon. Sajnos egyiket sem tudtam teljesen befejezni, illetve még a Power Pointot talán, de szerintem valamit kihagytam a végén, mert nem tudtam, hogy kell beállítani, és a súgó sem segített. A Wordben kifogott rajtam a táblázat, amit kellett volna csinálni. Táblázatot tudok csinálni, csak itt úgy kellett, hogy a szöveg már ott volt, és valahogy nem 2 soros lett sosem. Az Excelbe belekezdtem, bár azt tudtam, hogy nem fog nagyon menni. Adatbázis kezelésnél meg csak beimportálni tudtam a szöveget, de lehet azt sem jól. Keveset végül tudtam gyakorolni az utóbbi 2-3 napban, de itthon sem tudtam mindent megcsinálni. :/

Elég sokszor megbántam, hogy infót választottam, de nem volt más lehetőségem sajnos.

A jelentkezést iskolában csinálták meg, és nekem nem mondta senki, hogy kaphatnék felmentést, ha számolás van a szóbelin. Igazából azt sem tudtam, lehet számolás ott, csak utána kaptunk tételeket, és eléggé meglepődtem. Bár nálunk kábé a matektanáron kívül senki nem foglalkozott azzal, hogy diszkalkuliás vagyok, a fizikatanár is folyton számolási feladatokat adott a dolgozatban, pedig tőlem nem kérhette volna számon, és tavaly félévkor buktam is emiatt. Hiába lett szólva neki. Amikor meg jelentkeztünk az érettségire, hiába, hogy le volt adva a felmentésről a papírom, majdnem engem is elküldtek matek érettségire. Mert nekünk csak alá kellett írni a papírt, és akkor láttam, hogy ott van a matek, ezért szólnom kellett. Infón év elején csináltunk átváltást, de nem tudtam sose megcsinálni, mert nem értettem, és ez nem olyan, amit meg fogok érteni, ha diszkalkuliás vagyok. Kaptam is két egyest a dolgozatra, de amikor az osztályfőnöknek szóltam, akkor annyit mondott, hogy mindegy, már be van írva, és van még egy négyesem is mellette. Úgyhogy itt nagyon odafigyeltek arra, ha valami baj van. Egyébként meg az, hogy matekból van ez a bajom arra is kihat, hogy az Excelben nem vagyok képes elvégezni komolyabb műveleteket, mivel nem tudom, hogy kell, vagyis magát a feladatot és a számolást nem értem. Azért tényleg remélem, hogy nem lett nagyon szörnyű az érettségim. :/

2014. máj. 16. 16:55
 12/13 anonim ***** válasza:

"Amikor meg jelentkeztünk az érettségire, hiába, hogy le volt adva a felmentésről a papírom, majdnem engem is elküldtek matek érettségire."

Jogosan, mert nem elég év elején leadni valami papírt, ami a tanévre vonatkozik, hanem a jelentkezéskor külön kérni kell a mentességet.


"Mert nekünk csak alá kellett írni a papírt, és akkor láttam, hogy ott van a matek, ezért szólnom kellett."

Még, jó, hogy neked kell szólnod, ezért ÉRETTségi egyebek között, hogy magad intézd a dolgaidat, és magadért vállalj felelősséget.

2014. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem csak leadtam a papírt, szólva is lett, tanáraim is tudták, hogy mi van, hiszen éppenséggel még kérvényt is kellett írnom azért, hogy matekból mást választhassak, tisztában voltak azzal, hogy a földrajz lesz helyette. A titkárnő töltötte ki a papírokat a jelentkezéshez mindenkinek, akkor mit intézhettem volna magamnak? Különben meg nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy nem figyeltek oda, és majdnem engem is jelentkeztettek matek érettségire. Másrészt meg ott van az iskolában például az olyan tanár, aki ezekkel az ügyekkel foglalkozik, meg az osztályfőnök, akiknek az a dolga, hogy szóljanak, ha van valami, meg tájékoztassanak, de egyik sem tette, sőt az osztályfőnök sok dologgal képben sem volt, még azzal sem, amiről tudnia kellett volna. Én meg nem tudhatok mindent, főleg ha nem szólnak vagy még nem volt olyanban részem.
2014. máj. 16. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!