Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent, vagy Sátán mellett...

Istent, vagy Sátán mellett döntsek? / Lásd a bővebb részt is! /

Figyelt kérdés

Ha...Isten, azért teremtett, mert azt akarja, h éljek...azért születtem meg, azért élek átmenetileg is itt, mert Ő így akarta...és, mert azt akarta, h Őt megismerhessem..., de közben Sátán miután megtérsz/megtértél, meg is keresztelkedtél közli veled igen nyomatékosan, h vagy visszalépsz, és őt választod, vagy ha nem megdöglesz, azaz megöl, a földi létedet elpusztítja..., ez esetben kit választanál??? Hogy döntenél???

Még bővebben, ha már valóban szorulna a hurok a nyakad körül...továbbra is kitartanál Isten mellett, és nem néznéd azon akaratát, h azt akarta, h itt is éljél, hanem úgymond feladnád és hagynád, h Sátán megöljön, bízva az üdvösségbe és az örök élet ígéretében..., vagy igent mondasz a Sátánnak...azaz döntesz mellette, és közben bízol Istenben, hogy de Ő megtart az örök életre, mind ennek ellenére is, viszont így tovább is élsz földi életedbe nézve ez által Isten akaratát is?

Ateisták, materalisták, hitetlenek, pszichológust játszók kíméljenek meg a válasz adástól...keresztényektől várok választ, egyénit és igei alapokra helyezve.

Előre is köszönöm!



2014. márc. 10. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
Bízva az üdvösségben és az örök élet igéretében csak Istent tudod vákasztani. Ha nem őt választod, azt jelenti, nem bízol ebben. Nincs köztes út. Mózes első könyvének ekső néhány fejezetét olvasd el, kb 10 oldal bőven elég, hogy megértsd.
2014. márc. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Rendben, elolvasom, utána reagálok bővebben, ha lesz mit. :)
2014. márc. 10. 03:52
 3/73 anonim ***** válasza:

Hogy hasonlattal éljek:


A császár udvarában élsz és még a kegyét is élvezed.Etet,itat ellát mindennel,amire tényleg szükséged van..Majd odajön egy bukott "minisztere",akinek már amúgy is kifele áll a a rúdja,közvetlenül nem tud megölni és azt mondja,hogy támogasd az ügyében,mert különben....

Szerintem viccesen egyszerű a válasz.

Kit választanál?:)

2014. márc. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 Szeressük egymást ***** válasza:
29%

Szia!

Aki megtért, megkeresztelkedett, és újjászületett, az Isten kezében van. Onnan pedig senki ki nem veheti. :-)


Kol 1:13 Aki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;


Ján 10:28 És én örök életet adok nekik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.


Tegyük fel, hogy valakit megkisért a sátán, de nem közvetlenül, hanem gonosz embereken keresztül. Esetleg kínozza is, hogy káromlásra kényszerítse, és eléri, hogy az a hívő megtagadja Jézust, akkor mivel kényszer alatt tette, és nem önként szabad akaratából tagadta meg Krisztust, Ő megbocsát nekik ez tuti. Így volt Péter apostollal is.

2014. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 Szeressük egymást ***** válasza:
22%
Ha valakit közvetlenül így megfenyegetne a sátán, akkor az illető előtte igen szorosra kellett fűzze a kapcsolatát azzal lúzerrel. Jézus nevében ellen kell állni neki, és elfut.
2014. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Istent. Nekem ő a válasz mindenre, ő hozzá megyek, ha baj van, ő hallgat meg, ő segít és ha véget ér itt a pályafutásom, akkor csak a földi testem veszítem és megyek hozzá. Mit adna a sátán? Szeretetet? Kétlem. Becsületet, tisztaságot, jó lelkiismetetet? Ugyanmár...

Nem mellesleg minden Isten akaratával történik, még a halálom is, így nincs értelme félni.

2014. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 sandor76 ***** válasza:

Satan azt tudja adni amit Isten mar megadott.

Azt mondja valaszd ot,es azt teszel amit akarsz,szabad vagy.

De lathatjuk a sajat szemunkkel,es tapasztalhatjuk a sajat eletunkben ez nem igy van.

Ra vagy kenyszeritve a munkara,ki vagy szolgaltatva a kulonbozo torvenyeknek,es onkenyes emberi uralmaknak,akik a sajat hasznukat nezve le is oletnek embereket,nepeket,amire azt mondjak,ez Isten akarata.

A legvegen pedig ugy is meghalsz,mert satan nem tud eletben tartani,o is egy teremtett leny.

Pontosan minden ugy zajlik,ahogy Isten megmondta.

Ugyanakkor azt is megmondta,aki mellette marad,es kitart mindvegig,annak orok elet a jutalma,es megszunteti ezeket a mostani rossz allapotokat amik vannak.

Neki van hozza hatalma,es ereje,mig satannak nincs,csak a megtevesztes ereje.

Nem szabad neki engedni egy kicsit se ,ha valoban elni akarunk boldogan es orokke.

Ehhez el kell tokelni szivunkben es elmenkben,hogy nem hagyjuk magunkat megfelemliteni,es folyton igazsagosan,es szeretettel cselekszunk,ahogy elvarja tolunk,ebben mutatott peldat Jezus is.

2014. márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem élj a valóságban nem akarok megbántani senkit, de szerintem sem Isten sem a sátán nem létezik legalábbis én nem hiszek bennük nem akarok megfelelni Istennek sem más vallásnak. Miért hiszünk egy 2000 éves regénynek? Maga a vallás halálra van ítélve szerintem idővel a tudomány kiszorítja majd a vallást, ami nem meglepő böngészd csak a bibliát és nézd meg milyen hippi szöveget írnak "szentháromság" meg ilyenek Isten teremtette Évát és Ádámot na persze a biblia ezer sebből vérzik egy épelméjű ember ezt észre veszi, szóval élj a valóságban ne legyél alárendelt senkinek ez az én véleményem.
2014. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
2014. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:
Svejknek: semmi gond...nem bántottál szerintem senkit se meg a válaszoddal...egy dolog elkerülte viszont a figyelmedet. Kértem, h keresztények válaszoljanak. Ezt azért tiszteletben tarthattad volna, de np.
2014. márc. 10. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!