Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME matematika szakára kell...

A BME matematika szakára kell laptop?

Figyelt kérdés
Nem követelmény szinten, hanem gyakorlati szinten. A fiam szeptembertől kezdi - remélhetőleg - és előtte van a születésnapja, és arra gondoltam. De oda járóktól kérdezem, hogy mennyire van szükség laptopra az érdemi tanuláshoz a BME matematika szakán. Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 13. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nem pont arra a szakra járok de!


Laptop nélkül elég nehéz bármilyen egyetemen, ráadásul a matek szakon programozni is kell, és emiatt megkönnyíti az életet elég rendesen egy jó laptop.

2014. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
Ha de ha budapestiek vagytok és otthon van asztali számítógép, akkor mondjuk nem okvetlenül szükséges.
2014. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van otthoni gépe, asztali, de az az én régi iMac gépem, amit akkor kapott meg, mikor én újat vettem, és nem hiszem, hogy az kompatibilis lenne esetleg az egyetemi szoftverekkel, vagy anyagokkal. Így is sokszor volt baja a PCs anyagokkal.


És ha laptopot veszek, akkor mi az elsődleges szempont egyetemi használatra? Méret, súly, teljesítmény, stb? Mikre kellene elsősorban figyelni?

2014. máj. 13. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát elsősorban azt kell végiggondolni milyen távolságra kell cipelnie ha magával viszi. Teljesítménybe nem feltétlenül kell nagy teljesítmény, inkább az aksi bírja ha lehet.

A legjobbak szerintem az ultrabookok erre a célra, de persze ez pénztárcafüggő

2014. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erősen ajánlott egy laptop az egyetemre.Rengeteg mindent elektronikusan kell csinálni és nem csak otthon,az meg egy PC-vel nehezen kivitelezhető.
2014. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!