Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ELTE Elméleti matematika...

ELTE Elméleti matematika szamához mennyire kell egy jó laptop?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a fiam most oda jelentkezik, és gondoltam, hogy a tanév végére esedékes, 18. születésnapjára veszek neki egy komoly laptopot, ami végig kísérné az egyetemi éveken, mert az ELTE elméleti matek szakára jelentkezne. Azonban nem tudom, hogy ezen a szakon mennyire fontos egy laptop használata, a jegyzetelés, esszék, tanulmányok írása stb, mint esetleg bölcsész szakokon. Én más jellegű felsőoktatásban vettem részt, úgyhogy ezt sajnos nem tudom. Elképzelhető, hogy ezen a szakon az oktatás - ami szinte csak matek - nem tesz szükségessé ilyet, és akkor feleslegesen nem veszek neki, mert desktop gépe van, a számításokat meg gondolom papíron végzik. Tanácsotokra lenne szükségem.
2013. okt. 13. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy laptop minden egyetemistának hasznos/kell.

Ezt tapasztalatból mondom, még a bölcsész és hasonló szakokon is hasznos lehet.

2013. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anti paladin ***** válasza:

Ha le tudja vinni az asztalit Bp-re, nem fetétlenül kell noti. Én azt mondanám, hogy ha le tudja vinni, ne vegyetek notit, előbb mérjétek fel az igényeket, elég-e az asztali teljesítménye oda.

Egyébként matek szakon a papíros levezetés mellett tanítják a célprogramok használatát is (pl. matlab), neptunhoz, tárgyfelvételhez, vizsgaidőpontok felvételéhez, fősulis költségek befizetéséhez, értesítők olvasásához mindenképp kell valamilyen eszköz.

Meg aztán elég sok tankönyvet ki tud váltani a neten fellelhető információ tömeg, csak tudni kell keresni.

2013. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell komoly teljesítményű.
2013. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egy asus k50ij-t használok évek óta, elte matek.
2013. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!