Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 70 %-os biosszal, és...

Ha 70 %-os biosszal, és 60%-os kémiával kerülnék be orvosira, akkor végigtudnám csinálni?

Figyelt kérdés

Természetesen mindkettő emelt. Csak azért kérdezem mert láttam h sokan írták h 80% lett a bioszuk,kémia az 70 körül,de lehet h vkinek jobb is lett. És h ez az eredmény esetleg tükrözheti e azt h bent tudok e majd maradni, vagy végig tudom-e csinálni majd,vagy ez semmit nem jelent. Ha meglenne,akkor is éppencsak meglenne az orvosi. Sokan írták h 460 meg 450 pontjuk lesz kb..én a 400-at ha súrolni fogom,esetleg 410 maximum. De szóbelitől is függ,meg h mennyi pontosan az írásbeli,csak nagyjából tudtam kiszámolni. (ez a második próbálkozásom orvosira amúgy)

Szerintetek? :/ gyógyszerészt írtam másodiknak egyébként,és élelmiszermérnökit utolsónak. Debrecen midnegyik.



2014. máj. 17. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ettől függ, hogy ki lesz jó orvos és ki nem. Hiába van soknak diplomája, akkor is csak egy kontár. Főleg a háziorvosom. Nahát róla elképzelni nem tudom hogyan diplomázott le. Arra is tudok példát, hogy 90 %-os érettségivel bekerült valaki, majd ki is esett, mert nem bírta úgy a vér látványát, mint hitte magáról.
2014. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kétféle pontszámítás van: Ha a % duplázósat + többletpontokat nézzük, akkor 70+70+50+60+60+50 = 360 pont;

Gondolom akkor, hogy a másik pontszámítást vetted (év végi jegyek+ érettségi átlag eredmények+többlet stb).

Èn is emelésekről hallottam, de 400-410 pontod ha lesz, szerintem elég lesz :) sok sikert

Nem függvénye annak, hogy milyet írsz.. Ha nagyon akarod úgy se lesz bukás :)

2014. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen,nem a duplázósat. A töri és a matekom húzzák le nagyon,mert 60, és 67 %-osak lettek:/

hát reménykedem akkor hogy meglesz. Köszi! :)

2014. máj. 17. 14:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod mar az eredmenyt?
2014. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tavaly érettségiztem. Most csak bioszból és kémiából.
2014. máj. 17. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van példa mindenre. Ismerek olyat, aki sok ponttal ment orvosira, és ott is hasonlóan jól teljesít. Olyat is ismerek, aki sok ponttal ment, mégis duplázott egy évet.

Olyat is, akit épphogy felvettek, mégis sikeresen végzi, és olyat is, akit épphogy felvettek, és ki is bukott.


Azért az emelt biosz és kémia, valamint az orvosi között elég nagy a különbség. Az emelt érettségin inkább a logikára mennek rá. Nem csak vissza kell mondani a megtanult anyagot, hanem rá kell jönni, hogy egyáltalán mit kérdeznek.

Az orvosihoz is kell logika, persze, de jelentős részben magolós. Pl. kémián se sokat számoltunk, és amik voltak számolások, azok sem a legnehezebbek...


Szerintem 60%-os kémiával a gyógyszerészetit nehezebb lehet elvégezni, mint az orvosit...

2014. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Számolj! Ezzel az eredménnyel nem lehet bejutni. Még 400 pontod sincs. Gyógyszerésznek is kevés, mérnöknek elég lesz.
2014. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Először is nem az volt a kérdésem h bejuthatok-e. Másodszor meg 369 volt gyógyszerészetire, és 395 volt orvosira tavaly. A ponthatárokat nem tudjuk hogyan változnak. Mint mondtam 410 pontom is lehet,attól függ milyen a szóbelim.Az írásbelimben meg a legrosszabbat vettem. Csak egy körülbelüli érték a 70 és 60%-os eredmény,ettől valószínűleg több lesz.
2014. máj. 18. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, én nem vagyok hú de tapasztalt ebben a témában, de azért meg szeretnélek nyugtatni. Az, hogy másodszor próbálkozol, nyilván jelent valamit. Nem adtad fel, meg azt is feltételezem, hogy érdekel akkor annyira... Én például be sem mertem vállalni az emelt kémiát, mert annyira gyatrán ment... szóval élő példa vagyok rá, hogy szerintem én nem tudtam volna végigcsinálni, ha már itt megfutamodtam. Egyébként meg a bioszos vonal ahogy tudom sokkal erősebb lesz. Különben saját környezetemben tapasztaltam, hogy az egyetem alatt elég sok mindenkinek megváltozik a ... nem is tudom, hogy fejezzem ki... a tanuláshoz való viszonya... Szóval míg egy ismerősöm a gimi alatt szart bele, egy oldalt se tanult, egyetemen pár nap alatt ezer oldalakat is... Szóval szerintem ne parázz rá és végképp ne hallgass olyanokra, akik azt mondják, hogy juj ennyi meg annyi százalékkal esélyed sincs befejezni. Mert ez nem alátámasztott dolog, csak rosszindulatú feltételezés... Az egy másik dolog, hogy felvesznek-e, de szerintem arra is van reális esélyed... Sok sikert! :)
2014. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én orvosira járok, és tapasztalazom szerint nem sokat számít, ki hány ponttal jött. Ennek csak a legalsó és a legfelső pár százaléknál van jelentősége. Aki 480 körülivel jött, vagy zseni, vagy nagyon szorgalmas, vagy mindkettő, tehát jól végzi az egyetemet is. Bár itt is volt válaszoló, aki bevallotta, hogy 480 feletti pontszámmal ment a SOTE-ra, de kibukott, mert lusta volt tanulni, a puszta jó agy meg nem állta meg a helyét önmagában. A legalacsonyabb pontszámúaknál meg vagy a képességgel, vagy a szorgalommal szokott gond lenni (akinek mindkettővel, azért az orvosi küszöbét nem lépi meg.) Ilyenkor két lehetőség van, vagy kibukik, vagy, ha csak szorgalom, ráncbaszedi magát. Az emelt érettségik nem feltétlenül jól mérik az orvosi pályára való szellemi alkalmasságot (a lelkit meg nem is mérik egyáltalán.) Mind a kémiában, mind a bioszban vegyes feladatok vannak, mert azt írja az is, aki biomérnöknek, vegyészmérnöknek, tanárnak, orvosnak készül, így mindenkinek tesznek belőle kicsit. Nekünk emelt szintű számítás orvosi kémián csak pufferrendszerekkel volt.

A vegyészeten viszont vagy nagyon hamar megtanulsz cifrábbakat is, mint az emelt, vagy viszlát!

2014. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!