Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira csak zsenik...

Az orvosira csak zsenik kerülnek be, vagy bekerülhet oda olyan ember is akinek nem csak ötösei vannak egész évben, de nagyon érdekli a biológia és a kémia és az azálma, hogy orvos legyen és tesz is érte?

Figyelt kérdés

2013. dec. 24. 19:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
ha teljesíteni tudod a felvételi követelményeket, akkor bekerülsz. ha nem tudod, akkor nem kerülsz.
2013. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy bekerülhetsz.
2013. dec. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
köszi!:) amúgy 8.-as vagyok és most készülök a fazekas termeszettudományi szakára meg a győri révai biologia- kemia szakára. a felvételik átlagosan 93 pontosra sikérülnek
2013. dec. 24. 19:38
 4/28 anonim ***** válasza:
31%

Duplázással mész úgyis tovább tanulni.

Szóval elég egy nagyon bitang erős emelt biosz-kémia érettségi. E mellé azért egy nyelvvizsga.

Akkor elég biztos alapokkal mész oda,és nagy eséllyel nem fogsz "kiesni"

Kiszámoltam durván: ha mind2 emelted 90% lesz,min. és az összes többi jegyed csak 2-es amiket kapsz utolsó év végekor,meg az az előtti évvégekor ,+ egy nyelv vizsga az már 460 pont.. :) Amivel vígan bejutsz bárhova.

2013. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
bocsi! megkérdezhetem mi az a duplázás? és nagyon vészes a két tantárgyból az emelt szintű?
2013. dec. 24. 19:55
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Felvételinél ha elrontottad az év végi jegyeid,kiválthatod őket a felvételi tantárgyaid,érettségijeivel.

Orvosira biosz-kémia kell. Szóval ha ezekből jót írsz,akkor nem nézik azt hogy töriből pl: csak épphogy átmentél 2-essel.

De neked akkor nem 5 érettségit kell megírj hanem 6-t.

Mert matek,töri,magyar,idegennyelv,és 1 választott kötelező,de neked ehhez kell még 1- attól függ biosz v a kémia volt a választottad.

Hogy mennyire nehezek? Ajánlott majd felvenni emelten mind2-t,és alaposan érteni az alapokat. Óráról órára tanulni,és otthon szabadidőben is. Neten megtalálod a volt évi érettségiket egészen a kezdetekig visszamenőleg,és meglesheted.

2013. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
köszi! amúgy értem a kémiát meg a bioszt is csak néha, ha tanulok is nem figyelek a dogára és 4-est írok
2013. dec. 24. 20:17
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Általános sulis kémia ovodás szint az emelthez. :)

De van még rá bőven időd.

2013. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Az általános orvosira / fogorvosira a kémia helyett lehet fizikából is emeltezni-
2013. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%
Ha duplázol akkor semmit nem ér a felvételinél a nyelvvizsga, mivel a max 100 plusz pont megvan a két emelt tárgyal. Ettől függetlenül erősen ajánlott, mert ma már alapkövetelmény a diploma kiadásához. Fizikából pedig nem ajánlom az érettségit, jóval kevesebb kell majd egyetemen mint kémia. Elsőben az az egyik fő szórótantárgy. Én most vagyok elsős orvosin, és akik fizikával kerültek be most nagyon szenvednek.
2013. dec. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!