Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak akik úgy kerülnek be...

Vannak akik úgy kerülnek be egy egyetemre hogy nem is érték el a kellő pontszámot, hanem egy jó ismerős beintézte?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 00:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Főként orvosi szakra gondolok!
2013. okt. 15. 00:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Kizárt ezek mára csak városi legendák.

Akik ilyenekről beszélnek elgondolkozhatnának, hogy a felvételi központi, a beadott eredmények alapján számolják ki a pontokat. Amíg felvételi vizsgát tartottak az egyetemek, addig az ismerősnek volt lehetett szerepe, hisz az ottani vizsgát lehetett pontozni(mondjuk felpontozni is!!), de mostani rendszer ezt kizárja.

2013. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem az intézmény intézi a felvételit, hanem központilag történik a jelentkezés, ezért ez kizárt.


Esetleg olyan lehet, hogy költségtérítésesre kerül be, majd bent átprotekciózzák egy államilag finanszírozott képzést abbahagyó ember helyére.

2013. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy közeli rokonom, aki azon az egyetemen dolgozik, ahova járok (ráadásul olyan munkakörben, hogy még bele is lát ezekbe), de anno amikor felvételiztem elmondta, hogy ő erre abszolút nem tud hatni. Max annyit tudna hátszelelni, hogyha már bent vagyok az egyetem valamely szakján, akkor áttol egy másikra, de erre sincs komoly ráhatása.

Összességében nem tehet ilyet senki. Meglett a kellő pontszámom és bekerültem hátszél nélkül is.

2013. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!