Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy Corvinus? (többi lent)

BGF vagy Corvinus? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik iskolában színvonalasabb az oktatás? Igaz, hogy a BGF-en szívatóak a tanárok. Sokan azt mondják, hogy ott gyakorlatiasabb az oktatás, de nem értem hogy ez miben nyilvánul meg?


17/L



2014. máj. 18. 13:37
 1/10 A kérdező kommentje:
szívatósak*
2014. máj. 18. 13:39
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Alapszakon szinte mindegy, bár sztem a Corvinus az igazi (elismertség, színvonal alapján)
2014. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem is az tetszik jobban, de félek, hogy oda nem fognak felvenni, ezért a BGF-fel is barátkozom...:)
2014. máj. 18. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Mint egy fiatal felnőtt aki nyolc éve sikeresen helytáll a munka világában, elárulhatom neked, hogy teljesen mindegy hol végzel. Eljutottunk már arra a szintre, hogy a legtöbb cég a tudást nézi, nem a papírokat. Egyedül a multiknál előfeltétel, hogy legyen valamilyen diplomád, de a többi már ott sem nagyon számít. Kapsz beugró feladatot, ha azt jól elvégzed és nem vesznek fel helyetted mást, akkor megkapod a munkát.


Azt az intézményt válasszad ami neked jobban tetszik. Itt vegyed figyelembe az elvárásokat, megközelíthetőséget, szellemiségét, stb. Ha elmentél nyílt napra, az alapján kéne tudnod dönteni.

2014. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp a Corvinust javasolnám első helyre.

Milyen szak érdekelne?

2014. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

pénzügy-számvitel, vagy emberi erőforrás.:)

A corvinus eddig minden szempontból jobban tetszik.)

2014. máj. 21. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha PSZ, akkor BGF.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de nem érdekel...

A Corvinus csak a nevéből él. Közel nem olyan nehezek a vizsgák, mint a BGF-en. Illetve a Corvinus is csak azért egyetem, mert ott van a gazdaságtudományi kar mellett ott van még a kertész-, élelmiszer-, tájépítészeti kar. Nem mellesleg egyre több oktató hagyja ott az iskolát.

Ha nem vagy gazdag sznob, akkor esélyed nincs oda beilleszkedni (tapasztalat).

Akárhogy is pattognak, a BGF-en igenis gyakorlatiasabb az oktatás. Nálunk sokkal több gyakorlati óra van, nagyon pron kell értened a számolásokat, anélkül egyszerűen elvérzel. A Corvinuson teljesen másképp is oktatják.

Mindenhol vannak szívató tanárok, nem csak a BGF-en. Mit ér a diploma, ha nincs mögötte érték és nem dolgoztál meg érte? Sehol nem adják pusziért.

2014. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha PSZ akkor BCE

BGF-en könyvelőkisasszonyok képzése folyik, ott jobb könyvelőket képeznek, tényleg gyakorlatorientált ebből a szempontból :D

BCE-n meg vezetőket, egy vezetőnek nem kell tudnia profin könyvelnie

egész gyk azzal van tele, hogy a bgf sokkal jobb, gyakorlatorientált

de ezeknek az embereknek a 90%-a BCE-t jelölte 1. helyen

csak nem vették fel..

ÉS a BCE sokkal nehezebb, több az elmélet is amit meg kell tanulni, ha pénzügy szakirányon akarsz tanulni akkor ott sokkal jobb, és több lehetőség is van vele, KarrierExpo-nnézz csak szét egyszer

a másik érvük, hogy a BIG4-ek kapkodnak értük, ugyan:

[link]

:)

2014. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért hiszi minden bce-s, hogy mindenki oda akar jelentkezni...

A könyvelőkisasszony-t sem értem, hiszen, ha valaki csak könyvelő lenne, nyilván el tud végezni egy sima okj-s tanfolyamot, és akkor nem egyetemre megy (igen, a BGF is egyetem).

Az tény, hogy a BCE-n végzett emberek hamarabb kerülnek vezetői pozícióba, de ez nem a tudásuknak, sokkal inkább az ismeretségi körnek és a pénznek köszönhető. Olyan meg nincs, hogy újoncként odamész egy céghez és egyből vezérigazgatói állást ajánlanak fel.

2014. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;)
2014. aug. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!