Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinuson, hogy fog alakulni...

Corvinuson, hogy fog alakulni az államilag támogatott gazdaságinformatikus ponthatár?

Figyelt kérdés

Idén államilag támogatottra 1016 ember jelentkezett és 435

ember jelölte be elsőként a gazd.infós szakot.

Tavaly ez úgy nézett ki, hogy 501 ember jelentkezett, 219 írta be elsőként, 232 embert vettek fel és 350 volt a ponthatár. Idén max. 182 embert vehetnek fel. Szerintetek , hogy fog alakulni a ponthatár?



2014. máj. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyilvánvalóan emelkedni fog, nem is kevéssel.
2014. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom bőven 400 fölött lesz.
2014. máj. 18. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem csak attól függ, hogy hány ember jelentkezett/mennyit vesznek fel/stb. Hanem, hogy a jelentkezők milyen eredményeket visznek. Nem követem az érettségi nehézségi szintjét, de érdemes megnézni, hogy a felvételi tárgyaknál a tavalyi és az idei érettségi között mekkora a különbség (mennyire könnyebb/nehezebb).
2014. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha 1016 ember jelentkezett és 182-t vesznek csak fel, nem fog számítani a ponthatár. Ennyi emberből biztosan lesznek 3-400-an akik bőven 400 pont felett vannak. Ezeket majd szépen csökkenő sorrendbe rendezik és a legjobbakat felveszik, többieknek meg irány a 2.-ként megjelölt intézmény.
2014. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg eléggé meglepő adat, 2012-ben pl: mindennek órási határa volt, akkor 415 volt a határ, és 657 jelentkező..Szerintem 425-427 lesz..EZ tényleg érdekes lesz...sajnálom, hogy nem tudlak megnyugtatni :(
2014. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a szak áll első helyen. Az előző évek pontjait nézve reméltem, hogy be fogok jutni, de ez a sok jelentkező most elbizonytalanított. :/

Kérdező, neked hány pontod lesz körülbelül?

2014. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is felvételiztem idén ide (bár én már a Corvinuson tanulok, csak másik szakon, párhuzamosan vinném). Látva a tavalyi ponthatárt, megkönnyebbülve dőltem hátra, és engem is meglepett, amikor megláttam, megduplázódott a jelentkezők száma. Bár lehet, sok másik embert, aki már eleve úgy kalkulált, nem lesz 400 pontja, pont ez bátorított, hogy esetleg van esélye bekerülni. Én 426 ponttal vágok neki a felvételinek, és "összeszorított farpofával" várom az eredményhirdetést (ismét hosszú nyaram lesz, mint amikor először bekerültem). Amiben szinte biztos vagyok, hogy 400 pont fölött lesz a határ, de a többi tényleg megjósolhatatlan.
2014. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az egyetem részéről is érdekelne, miért játszanak ennyit a képzés keretszámával, ha már így is kevés állami támogatáshoz jutnak, hiszen kapacitás ezek szerint lenne több főre. Persze lehet, az állam részéről szóltak bele (presztízsőrzés pl.)
2014. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem még 2 év az érettségiig. Szurkolok nektek!
2014. máj. 27. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!