A könnyebb, de kevesebb eredménnyel kecsegtető, vagy a nehezebb, de feltehetőleg jobb álláslehetőségeket kínáló szakra menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Humán tagozatos vagyok a gimnáziumban, ez az utolsó tanévem. Ez ebben az iskolában azt jelenti, hogy nem volt 10. osztály után fakultációs lehetőségem, automatikusan magyarból és történelemből lett magasabb az óraszámom. Értelemszerűen a reálos tárgyakhoz nem igazán konyítok. A matek azért viszonylag megy. Erről a tagozatról alapvetően bölcsésznek, jogásznak, esetleg közgazdásznak szoktak továbbtanulni. A jogász nem is lett volna rossz, de igen nagy valószínűséggel már az a 100 államilag támogatott hely sem marad meg, ami idén még volt, és ugyanez a helyzet a közgazdasági képzésekkel is. Marad tehát a bölcsészképzés. Azonban rátaláltam a gazdaságinformatika szakra, amire matek és töri kombinációval felvételizhetnék. Egy jó emelt törivel és egy középszintű matekkal összejöhetne a szak. Azonban nyilván nagy hátrányban lennék azokhoz képest, akik matematikát vagy informatikát tanultak magasabb óraszámban a gimnáziumban. Ennek az alapszaknak az elvégzése után egyébként programozó informatikus, mérnök-informatikus és gazdaságinformatikus mesterképzésre is teljes kreditérték-beszámítással jelentkezhetek. Egy jó informatikai végzettséggel pedig nyilván több lehetőségem lenne állást találni, mint ha bármilyen bölcsészszakot végeznék el, ami persze könnyebben menne. Szerintetek mit válasszak?

2012. okt. 14. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a gazdinfo szakot választanám a helyedben,mivel hoszútávon sokkal nagyobbat proftálhatsz a bölcsész szakokkal ellentétben.

Tavaly én is gondolkodtam a bölcsész szakokon,mert érdekelnek,azonban tudtam,hogy sokra nem megyek majd velük,ezért mentem el a Corvinusra közgazdaságot tanulni,mert tudom,hogy a jövőben többet nyerek ezzel a szakkal.


Valószinüleg a szaktársaidhoz képest komoly hátránnyal indulsz,viszont kemény munkával be tudod hozni a lemaradásodat.

Ezért is ajánlom,hogy nyáron menj el info és matek tanárhoz.


Sok sikert kívánok az érettségihez!

2012. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, felpontoztalak!:)
2012. okt. 14. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom, ha tényleg humán beállítottságod van. Ez ugyanis egy 80%-ban informatikus, 20%-ban gazdasági szak. Sokan abban a tévhitben is élnek, hogy a gazdaságinformatikusnak programoznia nem kell tudni jól, pedig dehogynem. Jobb helyeken a matek alapozás is rendesen megvan, kb. hasonló mint a programtervező informatikus és a mérnök-informatikus szakon, azon vidéki intézményben, ahol én végeztem, konkrétan azonos, ráadásul összesen is van olyan 70%-os átfedés a mérnök informatikus szakkal.


Egyébként nekem az a véleményem, hogy egy jó közgazdásznak is pengének kellene lennie matekból, a közgazdaságtan egy olyan "tudomány", amely vizsgálati tárgya humán, de a legfontosabb eszköze a matematika. Én konkrétan rosszul vagyok azoktól a közgazdászoktól, akik csak pofáznak, de egy egyszerű törlesztő számítás is gondot okoz nekik, és hát sokan vannak ilyenek sajnos...

2012. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy konkrétan humán beállítottságú vagyok, csak egyszerűen azt tanulom többet, mert ilyen osztályba járok. Tehát az érdeklődéssel nem lenne gond, az alapok hiányával inkább.
2012. okt. 15. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit akarsz keresni.


Elég sok, ahogy te fogalmaztál "könnyebb, de kevesebb eredménnyel kecsegtető", képzés létezik, kb. 90% ilyen, úgyhogy ennek kifejtését a kreatívokra hagyom.


Először is azt kell eldöntened, hogy hajlandó vagy-e fizetni a tanulásért:


ha IGEN, akkor jog vagy közgáz (gondolom te is tisztába vagy vele, hogy ezekkel lehet igazán nagyokat szakítani)


ha NEM, akkor jöhetnek az alternatívák: 1. gazdaságinformatikus, a matek itt nem lesz egyszerű(azt a tananyagot tanulják, mint a pü-esek), azonban ha ügyesen veszed fela tárgyakat, simán összejöhet hogy a mestert egy közgáz szakon csináld, ergo közgazdász leszel, csak nem fizetsz az alapképzésért, és tudsz majd programozni is.

2. műszaki menedzser, ez ua. mint az 1., csak itt infó helyett reál cuccok vannak. Ez a szak a BME-n nagyon színvonalas, szerintem felér egy gazdálkodás menedzsmenttel(mikró,makró,számvitel,matek1,2,3(!)). Ezzel megint spórolhatsz, és végül közgazdász lehetsz(akár pénzügy ma-n bme gtk-n!).


Továbbá, eszembe jutott még egy irány. Mit gondolsz az igazgatásszervező vagy a nemzetközi igazgatás szakokról? Ide simán jöhetnél magyar-törivel, és nem hülyeség, el lehet vele helyezkedni.


Remélem segítettem, ha van még kérdésed, írj.

2012. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!