Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a Corvinuson Nemzetközi...

Aki a Corvinuson Nemzetközi Tanulmányok szakot végzett, el tudott helyezkedni vele? Elégedettek vagytok a választásotokkal? Érdemes ezt a szakot választani?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én csak hallottam róla de nem túl jókat...

Kicsit mint a neve is mutatja egy kb. semmire se való tudás.


Ahogy hallattom.

2014. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor megismétlem a kérdést:



"Aki a Corvinuson Nemzetközi Tanulmányok szakot végzett..."



Ez így érthető, ugye? Tehát megismétlem: olyanok válasza érdekel, AKIK OTT VÉGEZTEK. Barátoktól, szülőktől, Julcsi nénitől a piacról én is tudok kérdezni és hallottam sokfélét. Számomra az a hiteles forrás, aki már onnan lediplomázott és el tudja mondani, hogy mik a tapasztalatai és hogy boldogul.

2014. jún. 9. 08:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Haverom most végez a Corvinuson, én elsős vagyok, csak Szegeden. Ki van akadva, hogy mi mennyi mindent tanulunk, amit ők nem vagy csak sokkal később.
2014. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elsős vagyok a KJF NETA szakon, de tökéletesen meg vagyok elégedve a választásommal. Kell nyelvet tudni + nemzetközi jogot kívülről és akkor el lehet helyezkedni.
2014. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, én is le leszek pontozva, mivel nem a Corvinusra jártam, ezért válaszom nem autentikus. Azért merek csak válaszolni, mert szeretném a félreértések elkerülése miatt megemlíteni, hogy a nemzetközi tanulmányok szak minősége nem azon múlik, hogy melyik iskolába jártál. Ennek függvényében, legalább annyi "pályaelhagyó" alumnist találhatsz BCE-ről, mint bárhol máshol. A NT szak szépsége, hogy gyakorlatilag csak rajtad múlik, mennyit érsz vele, ennek függvényében tárgytalan, hogy hol végeztél. Igen, lehet, hogy jól cseng a BCE neve, mikor az a kérdés, akár egy gyakornoki pozícióra is melyik pályázót vegyék fel, de hosszú távon csak a szaktudás és a nyelvtudás számít. Tehát, ez a kérdés vonatkozhatott volna bármelyik más intézményre. Ha megengeded, azért nem BCE-sként válaszolnék a kérdésekre, ha már valaki eljutott idáig a szövegben, hátha érdekli. :)

- El tudtál helyezkedni? - Nos, dolgoztam a tanulmányaimhoz kapcsolódó területeken, de már specifikusan haladok egy szakterület felé, amivel konkrétan szeretnék foglalkozni. Hosszú évek alatt rájöttem, inkább jobb kivárni és továbbképezni magam, mint "átmeneti" munkahelyeken várni, hogy hátha találok jobbat, vagy feltűnik valakinek, hogy jobb vagyok, mint a csókos Gizi... nem fog. Persze, van egy lélektani határ, ameddig várok, utána mindenképpen külföldet célzom meg, szintén szakterületen.

Elégedett vagy a választásoddal? -Igen, de ez csak a személyemből fakad (tanulásvágy, folyamatos továbbképzés, szakmaiság iránti igény, nem toporzékolok huszonévesen az igazgatói székért, vagyis alázat). Ezt önmagában egy iskola sem adja meg.

Érdemes ezt a szakot választani? -Akkor, ha hátszél nélkül is elég erősnek érzed magad ahhoz, hogy ezzel foglalkozz és akkor, ha folyamatosan teszel azért, hogy jobb legyél. Válassz ki egy szakterületet, amivel konkrétan szeretnél foglalkozni, és abban erősítsd magad, de általános nemzetközi témákban is mindig frissítsd az agyad, mert az átlagos újságolvasó ember szintje nem elég, akkor sem, ha nem az a te területed. Akkor érdemes még ezt a szakot választani, ha mindezek mellett (nem helyett!) minimum 2 nyelvre komolyan ráállsz, de jobb, ha tudod, a nagy verseny miatt ez már nem nagy dolog, egy jó diplomata-jelölt, vagy nemzetközis akkor versenyképes, ha 3-4 nyelvet tud aktív felsőfokon (nem csak papíron). Egy szóval: el lehet ezt a szakot végezni fél lábbal is, és lesz egy használhatatlan diplomád, de el lehet úgy is, hogy odateszed magad aggyal és TDK-zol, konferenciázol, szakkolizol (bár, utóbbiakat nem szeretem, a nagy egyetemeken eléggé politikai irányba megy). Ami a legfontosabb, bár nem kérdezted: MA-ra muszáj elmenni (nem feltétlenül nemzetközire, bármi jó, amit szakterületnek nézel ki), mert a BA képzésen való anyag annyira horizontális, hogy egyszerűen nem tudod alkalmazni gyakorlatban. Ezért vegyes a NT szak megítélése. Aki azt várja, hogy majd utána kapkodnak utána, az nagyon el van tévedve, de az is, aki azt mondja, büfészak. Baromi sok befektetett munka kell, hogy megtérüljön, de az valóban meg fog.


BA-n végeztem pár éve, most posztgradon vagyok, szeptembertől MA.

2014. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ!


Először is: nem akartam barátságtalannak tűnni azzal, hogy azt kértem, csak onnan végzettek írjanak, inkább az "á, az büfészak!"-típusú kommenteket akartam kiszűrni. Pont a te válaszod a példa rá, hogy mennyire más a valóság, mint a külső megítélése ennek a szaknak (azok alapján, amiket írtál, abszolút elnyerted a bizalmamat, mert amennyire belelátok, minden úgy van, ahogy írtad).



Kezdem a pozitív résszel:



" Akkor érdemes még ezt a szakot választani, ha mindezek mellett (nem helyett!) minimum 2 nyelvre komolyan ráállsz,"


Ezzel nem lesz gond. Angolból több felsőfokúm is van (kéttannyelvűbe jártam), németből is a felsőfok felé haladok. Oroszt tanultam, a nyelvtani alapok megvannak, jelenleg a német javára szüneteltetem.


"de jobb, ha tudod, a nagy verseny miatt ez már nem nagy dolog, egy jó diplomata-jelölt, vagy nemzetközis akkor versenyképes, ha 3-4 nyelvet tud aktív felsőfokon (nem csak papíron). "


Ez is mennyire igaz! Pont így látom én is, hiába hallom azt rokonoktól, hogy "mekkora kincs a nyelvtudás, mennyire megbecsülik." Megbecsülik, de ezzel együtt ma már tényleg nem nagy kunszt. Az összlakossághoz viszonyítva valóban kevés az idegen nyelveket jól beszélő ember. Az igaz, hogy az egyetemen nem ritka (ami amúgy egy szűk réteg), de felsőfok és felsőfok között is van különbség, és tapasztalatból tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsga szintje az igazi nyelvtudásnak még csak a kezdete.



" a BA képzésen való anyag annyira horizontális, hogy egyszerűen nem tudod alkalmazni gyakorlatban. "



Igen, ezt is tudom...



Nos, akkor mondom a kevésbé jó híreket:



A gond az, hogy ezzel a szakkal nincs kifejezett célom, csak azért jelöltem be, mert nem igazán tudtam mást kitalálni. Gondolom, így nincs nagyon értelme csinálni... Igazából vannak dolgok, amik érdekelnek, csak jelenleg pár éve kicsit szétcsúsztam, és motiválatlan lettem. Nem hiszem, hogy így sok értelme lenne...

2014. jún. 12. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Én ott végeztem nem rég BA-n 2013-ban és sok mindenre nem jó, alapvetően a kilátástalanság, a hozzá nem értés jellemző az oda járó emberekre így 3-4 év után is.


Egyetlen dolog van amivel ki lehet emelkedni az a különleges nyelvtudás, egy kevésbé ismert nyelv vagy több (3-4) nyelv kiváló felsőfokú, szinte anyanyelvi ismerete. Enélkül lehetetlen az elhelyezkedés, maximum iratrendező, vagy ha vannak kapcsolataid valamilyen aktatologató a bürokráciában, minisztériumoknál, önkormányzatoknál, állami hivatalokban vagy elmész tanársegédnek havi nettó 80ért vissza az egyetemre akinek persze ez megfelel és megelégszik vele az menjen ide, de ne higgye hogy ezzel valaha sikeres, anyagilag jól eleresztett ember lesz, pláne hasznos tagja a társadalomnak. Azóta én is 180 fokban váltottam az elhibázott döntésem után.

2014. szept. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. A nyelvtudás szerencsére nekem megvan (a második felsőfokúmra készülök), de egyébként is a nyelvek állnak nálam a középpontban. Kérdeznék valamit, de inkább felteszem privátban. További válaszoknak is örülök!
2014. szept. 22. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!