Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallgatói szerződés mellett...

Hallgatói szerződés mellett lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam 2012. szeptemberben az egyetemre, de azonnal passziváltam két félévet és csináltam egy OKJ-t a középiskolában, ahová addig is jártam.

Most, 2013. szeptemberben kezdtem rendesen a fősulit, de nem úgy megy, ahogy szeretném :(. Csúsztam már egy évet. A 30 kredit megvan, de éppen...

A jelenlegi végzettségemmel nincs esélyem sem "jó" (minimum nettó 100.000) fizetésre, sem jó (8 óra/nap) munkára.

Ha olyat szeretnék, hogy a 2014. őszi félévtől ismét passzív vagyok, és elmennék még egy egy éves OKJ-ra, megoldható? Ha ez megvan, utána folytatnám az egyetemet, de lenne egy biztonságérzetem, hogy nem kell takarítónak mennem a Tescoba, ha nem tudom befejezni. Eddig is igyekeztem, ezután sem tenném máshogy, de most eléggé parázok...


2014. jún. 12. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mi nem tudhatjuk, a Te egyetemed TVSZ-e megenged-e ennyi halasztást.

Amúgy kötve hiszem, hogy bármelyik egyéves OKJ-s képzéssel sokkal előbbre lennél.

2014. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Megoldható, hogy egy huzamban két félévet passziválsz, de a harmadikra kötelező bejelentkezni (vagy kirúgnak). Tehát az is csinálhatod, hogy fél év tanulás - 1 év passzív - fél év tanulás - 1 év passzív, és így tovább, csak nehogy az legyen, hogy 60 évesen fejezed be az egyetemet :)
2014. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 reptoid ***** válasza:
Ennek nem sok köze van a hallgatói szerződésedhez. Általánosságban a felsőoktatási törvény szabályozza a passzív féléveket, legalábbis régen így volt, az új törvény meg már szinte teljesen az iskolákra bízza a megszabását, még a passzív félévek összes számát sem korlátozza. Úgyhogy a saját intézményed tanulányi szabályzatában kellene körülnézned.
2014. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Szerintem előbbre lennék, nem is kicsivel, mert akik ezt végezték el, most vagy könnyebben vannak az egyetemen, vagy nagyon jól fizető munkájuk van, esetleg vállalkozók lettek. Jónéhány ismerősöm van ilyen papírral.


Ami nekem van, az egy nulla. Az pont arra jó, hogy elment az ingyenes OKJ lehetőségem, meg egy év az életemből...

2014. jún. 12. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!